Sezon rolkowy rozpoczęty !!

Po intensywnym, obfitującym w wiele ciekawych wydarzeń rolkowych 2018 roku i po świątecznej przerwie do zajęć wróciły grupy trenujące z profesjonalnym instruktorem ze Szkółki Rolkowej Wodzu – Kamilem Tomaka.

W grupie starszej trenują uczniowie szkól średnich i gimnazjaliści, natomiast w młodszej uczniowie szkoły podstawowej  oraz przedszkolaki  (dolnej, ani górnej granicy wieku nie ustalamy, jedynym warunkiem jest chęć nauki jazdy).

Pierwsze, tegoroczne zajęcia były szczególne z dwóch powodów. Po pierwsze do młodszej grupy dołączyli kolejni chętni (najmłodszy 3 lata) oraz ,,wielki fan” rolek jakim okazuje się jest Pani Anna Lucewicz obecna Dyrektor Zespołu Szkól w Dębnie. Dzieciakom przypadły do gustu wspólne zajęcia z Panią Dyrektor, a niektóre z nich trenujące dłużej były zachwycone, że jeżdżą lepiej od Pani Dyrektor (która obiecała systematyczne treningi) mając nadzieję na wykonanie takich trików jak 8–letnia Oliwia, która swoje przejazdy na rolkach pod tyczką trenuje od niespełna roku.

Jak wspomniałam ubiegły rok był bardzo ciekawy jeżeli chodzi o poczynania naszych rolkarzy. Treningi i zdobyte umiejętności mieli  okazję skonfrontować w XII Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Jeździe na Rolkach (24.03.2018r.) w których zdobyli 1 i 3 miejsce oraz m. od 4 do 10. Brali również udział w Amatorskich Mistrzostwach Podkarpacia w Speed Slalomie w różnych  kategoriach wiekowych rozsławiając Dębno i Gminę Leżajsk. W okresie od maja do sierpnia  nasi  rolkarze mieli możliwość sprawdzenia swoich sił podczas „NIGHTSKATINGU RZESZÓW”. To cykliczne wydarzenie gromadzi za każdym razem ponad 500 uczestników z całego województwa, którzy mają niepowtarzalną okazję przejechać się zamkniętymi specjalnie na ten przejazd ulicami miasta Rzeszowa, trasą liczącą około 15 km.

Wspomniane wyżej działania, które koordynuje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno i autorka artykułu możliwe są dzięki wsparciu Wójta Gminy Leżajsk, rodziców i naszej organizacji (pieniądze otrzymujemy min. z 1% podatku od osób fizycznych).

Ale to nie jedyne źródła finansowania zajęć na rolkach. Dzięki wsparciu i pomocy  przyjaznych osób udało nam się uzyskać grant w kwocie 6000 zł na realizację projektu w ramach działania pn. „Człowiek najlepszą inwestycją” w ramach projektu „Nawigator – kompleksowy program wspierania rozwoju ekonomii społecznej” w ramach RPO WP 2014 – 2020. W trakcie projektu „rolkarze i nie tylko” wzięli udział w pokazach i warsztatach rolkowych podczas Dnia Dziecka, startowali w zawodach oraz zgłębiali tajniki pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego Tomka z PASSIO TEAM RZESZÓW.

W planach mamy kontynuację zajęć, na które zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek i płeć, gdyż jak mawia nasz instruktor rolki „nie znają ograniczeń”. O terminach zajęć będziemy informować za pośrednictwem szkoły i stowarzyszenia.

Koordynator
Sylwia  Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.