Z przyrodą na Ty

W okresie jesiennym w gimnazjum w Dębnie działo się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno i Dyrekcji  Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie, które wspólnie zrealizowało projekt pn. ,,Z przyrodą na TY” w ramach rządowego programu ,,Rozwój edukacji na terenach wiejskich w latach 2008-2013”. Czas trwania projektu  6.10.2008r. – 31.12.2008r. a miejsce realizacji to budynek szkoły i jego otoczenie, okolice rzeki San i Wisłok oraz prastare miasto Kraków.

Dofinansowanie udzielone przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wyniosło 3430,00 złotych, a budżet całego projektu zamknął się  kwotą 7098,82

Młodzież gimnazjalna często zwracała uwagę na możliwość zagospodarowania  otoczenia szkoły, wyrażała chęć zakupu  akwarium do pracowni biologicznej.

Uzyskana dotacja pomogła zrealizować marzenia, umożliwiła szerszy kontakt z przyrodą i lokalnym środowiskiem, pobudziła młodzież do samodzielnego i społecznego działania..

Efektem projektu jest bardzo ładnie zaprojektowany i wykonany skalniak w którym posadzono różnorodne rośliny, krzewinki i  byliny.

Na szkolnym korytarzu przykuwa wzrok okazałe 400litrowe akwarium z kolorowymi rybkami, przy którym ciągle przebywa młodzież gimnazjalna i ze szkoły podstawowej.

Prawdziwą przygodą, a jednocześnie pouczająca lekcja przyrodniczą była wycieczka do oceanarium w Krakowie, gdzie uczniowie zetknęli się z okazami flory i fauny, które  wcześniej obejrzeć mogli tylko w książkach i internecie.

Dzięki inicjatywie Dyrektora Gimnazjum i wsparciu rodziców, wycieczkę przedłużono o dodatkowy dzień, który w całości poświęcono na zwiedzanie zabytków kultury i historii Krakowa.

Zrealizowany projekt przyniósł bardzo duże korzyści pedagogiczne i wychowawcze.

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii programy kuratoryjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.