Aktywne Dębno

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno wspólnie z Podkarpackim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych zakończyło realizację projektu Aktywne Dębno w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, a finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX  Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Kwota dofinansowania z WUP wyniosła 50 000złotych.

Liderem projektu było Podkarpackie Stowarzyszenie, a my występowaliśmy w roli Partnera.

W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące działania:

  • 21 osobowa grupa gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach filmowych, uczyła się obsługi  aparatu cyfrowego, kamery filmowej, nagrywania  filmów.

Ciekawym rezultatem końcowym zajęć fotoamatorów jest nagranie filmu o naszej miejscowości, do obejrzenia  którego zapraszamy!
Zajęcia z grupą prowadził Mariusz Guzek

  • 23 dzieci w wieku od 4-8 lat brało udział w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez Dariusza Rupara, nauczyciela Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie.
  • Efekt czteromiesięcznych zmagań językowych przedstawili podczas spotkania podsumowującego projekt.
  • 17 uczniów ze szkoły podstawowej  i gimnazjum pod  opieka doświadczonego instruktora Ks. dr Stanisława Dyndała  zapoznała się z tajnikami wschodnich sztuk walki, a w szczególności judo.
  • w dniach 21/22/listopada odbyły się warsztaty aktywizacyjne w których uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa rodziców i młodzież z zespołu Footprint.Warsztaty poświęcone były aktywizacji poszczególnych grup działających w naszym środowisku, oraz sposobom i źródłom pozyskiwania funduszy na dalszą działalność.

Projekt cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, a dla naszego Stowarzyszenia był poligonem w którym zdobyliśmy doświadczenie potrzebne do realizacji kolejnych wyzwań.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu, a w szczególności Pawłowi Dużemu, Agacie Kensy, Justynie Tupaj, Mariuszowi Guzkowi, Dariuszowi Ruparowi, Ks. Stanisławowi Dyndałowi, Dyrekcji Niepublicznego Gimnazjum i Zespołu Szkół w Dębnie, oraz członkom Stowarzyszenia biorącym czynny  udział w projekcie.

 

Uczestnicy projektu

warsztaty filmowegaleira

judo

zajęcia językowegaleria

warsztaty aktywizacyjne – galeria

zakończenie programu – galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.