„Zdrowo, to znaczy… rekreacyjnie i sportowo”

Pod tym hasłem podpisali się wszyscy uczestnicy piątego z kolei festynu rekreacyjno- sportowego z okazji Dnia Dziecka, którzy bawili się w dniu 5 czerwca 2011 na stadionie sportowym w Dębnie . Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno realizuje w Osi 4 Leader w ramach PROW 2007-2013 Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów operację pn ,,Zdrowo to znaczy rekreacyjnie i sportowo – masowe imprezy, zawody sportowe propozycja na spędzenie wolnego czasu, wykorzystanie potencjału turystycznego miejscowości oraz elementem promocji wsi Dębno” a jej pierwszym etapem jest wspomniany wyżej festyn.

Wniosek o dofinansowanie naszych działań złożony za pośrednictwem LGD ,,Region Sanu i Trzebośnicy ” uzyskał wysoką ocenę wstępną i oczekuje na ostateczną akceptację w Urzędzie Marszałkowskim. Dzień Dziecka wpisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie Gminy i Powiatu Leżajskiego co podkreślało wielu gości, którzy do nas zawitali w niedzielę. Tradycyjnie – jak co roku każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Plac zabaw ze zjeżdżalniami, trampolinami, guadami, samochodzikami , konkursy i zabawy sprawnościowe z nagrodami, pokaz walki judo, kurs tańca dancehall , występy taneczne, pokaz mody i dyskoteka prowadzona przez DJ to atrakcje skierowane w stronę dzieci i młodzieży. Było mnóstwo dobrej zabawy, rozrywki i możliwości rekreacyjnego spędzenia czasu. Nagrodą dla nas organizatorów była radość, uśmiech oraz bardzo liczna obecność dzieci, młodzieży i co szczególnie cieszy ludzi starszych.

 

Pragniemy podziękować wszystkim , którzy pomogli w realizacji festynu – min: Wójt Gminy Leżajsk , Ks. Stanisław Dyndał z judokami z Jarosławia, Zakład Mięsny .,Smak Górno”, ZPOW ,,HORTINO” w Leżajsku , KRUS w Leżajsku, Firma ,,REMAL” Sylwester Łazarowicz , KGW w Dębnie, RWKS Dębno, Sklep Spożywczy Ewa Niedźwiecka, GOK Giedlarowa, Komputer Grzegorz Gajowy Dębno, Antoni Charko ,Rada Sołecka, LKS Jutrzenka oraz wolontariuszom , którzy pomagali w obsłudze festynu .Szczególne podziękowania kieruję do Darii studentki AWF w Warszawie , która wspaniale poprowadziła kurs tańca dla dzieci i młodzieży.

Wypada zakończyć optymistycznym akcentem – zapraszamy za rok !!!

 

Kazimierz Krawiec

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.