MATURZYSTO W TWOICH RĘKACH MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA STYPENDIUM NA I ROK STUDIÓW!

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno
informuje  tegorocznych maturzystów  w tym absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie,
którzy  pozytywnie zdali maturę  i rozpoczynają w tym roku studia stacjonarne,
że w roku akademickim 2021/2022 czekają na Was stypendia na I rok studiów
w ramach XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych.

W dniu dzisiejszym tj.  1 lipca   2021 r. zostanie uruchomiona internetowa aplikacja do składania wniosków w XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych.

Dostęp do formularza znajduje się na stronie Programu Stypendiów Pomostowych, a  rekrutacja do programu przebiega on-line na www.stypendia-pomostowe.pl

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają w tym roku studia dzienne.

W roku akademickim 2021/2022 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 7 000 zł.  które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

O stypendium na I rok studiów może aplikować każdy maturzysta,  który w 2021 roku  ukończył szkołę ponadgimnazjalną i spełnia następujące warunki:

  • zdał dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym
    (uzyskał odpowiednią ilość punktów, tzn. min. 100 – zgodnie z wymaganiami programu);
  • zostanie przyjęty w roku akademickim 2021/22 na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich;
  • mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców;
  • pochodzi z niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 1960 zł brutto);

a  ponadto ma rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu (w tym przypadku naszej organizacji)

Aby uzyskać rekomendację należy pobrać i wypełnić list motywacyjny , który należy przesłać pocztą na adres Stowarzyszenia  lub elektronicznie na adres stowdebno@vp.pl  w terminie 5  sierpnia 2021r. Na podstawie listu Zarząd Stowarzyszenia udziela rekomendacji poszczególnym kandydatom, co pozwala  maturzystom na aplikację do Programu Stypendiów Pomostowych.

Szczegółowe informacje na temat stypendiów pomostowych na I rok, kryteriów  i aplikowania znajdują się na podstronie  Stypendia i staże krajowe / Stypendia na I rok.
Aplikacja
do składania wniosków  będzie aktywna jest od 1 lipca  do 16 sierpnia 2021 r. do godziny 1600

Po uzyskaniu rekomendacji naszej organizacji  kandydaci on-line wypełniają i składają wniosek ,  po czym muszą go  wydrukować ,  podpisać formularz, a następnie dostarczyć go  do siedziby naszej organizacji wraz  z kompletem załączników.

Zachęcamy  kandydatów do zapoznaniem się z Instrukcją Krok po Kroku oraz Najczęściej zadawanymi pytaniami dostępnymi pod linkiem:
https://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-… które mogą być pomocne przy wypełnianiu wniosku.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 7 000 zł. i  będzie wypłacane  w 10 ratach miesięcznych . Po zakończeniu pierwszego roku studiów stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży.

Program Stypendiów Pomostowych to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok studiów i dalsze lata edukacji akademickiej. Jest on jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce.

Dotychczas, w ramach programu, przyznano ponad 25 tysięcy różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 17 tysięcy na pierwszy rok studiów. Na realizację jego dziewiętnastu edycji Partnerzy przeznaczyli ponad 123 miliony zł.
Programem zarządza: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Autor i Partner Strategiczny: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Partner Strategiczny: Narodowy Bank Polski
Partnerzy Główni:  Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas
Partnerzy: Koalicja lokalnych organizacji pozarządowych w tym Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno

Program realizowany jest przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program stypendiów pomostowych 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.