Jan Paweł II wyniesiony na ołtarze!!!

1

W dniu 27 kwietnia 2014 roku Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze, a stało się to w niedzielne przedpołudnie w Rzymie podczas mszy kanonizacyjnej dwóch wielkich Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

W związku z tak ważnym wydarzeniem 4 maja (niedziela) w Ośrodku Kultury w Dębnie został przedstawiony montaż słowno-muzyczny „Papież z Polski na drogach świata” upamiętniający sylwetkę polskiego Papieża. Czy pamiętamy słynne jego słowa i wypowiedzi, które zmieniły świat i miały wpływ na bieg historii ?

„Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi..”

Każdy z Was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu swoje Westerplatte” … to tylko niektóre z nich.

Koło Gospodyń z Dębna postanowiło poprzez spektakl „Papież z Polski na drogach świata” uczcić pamięć wielkiego Polaka, przypomnieć wiele ciekawych epizodów z jego życia i podróży, które odbywał po całej kuli ziemskiej i przedstawić okoliczności wspomnianych (znanych i nieznanych ) wypowiedzi. Na wspólne świętowanie i przeżywanie uroczystości przybył Proboszcz ksiądz Jan Mromliński, siostry zakonne oraz wielu mieszkańców naszej miejscowości.

Święty Jan Paweł II był człowiekiem godnym naśladowania. Jego życie jest przykładem, w jaki sposób ludzie powinni postępować. Niesamowite poświęcenie i podejście do ludzi to cechy, które w dzisiejszym świecie są coraz rzadziej spotykane. Był prawdziwym pasterzem, który potrafił poprowadzić swoje owce.

Wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – członkom KGW w Dębnie, pracownikom GOK w Giedlarowej, dzieciom i młodzieży składam serdeczne podziękowania.

Czesława Tupaj

 

 

zdjęcia Tadeusz Tupaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.