Dziś do Betlejem jadą Królowie złote korony mają na głowie…

Zgodnie z wielowiekową tradycją organizacji orszaku  związanego ze Świętem Objawienia Pańskiego  (potocznie zwanym Świętem  Trzech Króli) również w naszej miejscowości miało miejsce bardzo ciekawe  i barwne wydarzenie świąteczne.

W świąteczny poniedziałek przy szopce betlejemskiej spotkali się  Trzej Mędrcy wraz z towarzyszącym im  licznym orszakiem , by rozpocząć  bardzo mocno zakorzenioną w naszym środowisku świąteczną kolędę. Tradycji stało się zadość, po odnalezieniu Dzieciątka mędrcy pokłonili się, złożyli dary, uczestniczyli w nabożeństwie, by później udać się z ,,wesoła nowiną” do  naszych  domów.

Cieszy bardzo liczny udział w orszaku  dzieci , młodzieży i dorosłych  , którym organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie w kultywowaniu tradycji.

Opisane powyżej wydarzenie  zorganizowano w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność . Projekt nosi nazwę „Promocja obszaru LGD poprzez wydanie publikacji i organizację 4 imprez promujących bogactwo rekreacyjne, historyczne i turystyczne regionu”  tym imprezy  pn. ,,Na Trzech Króli” w Dębnie.

Informujemy wszystkich, że kontynuacją projektu będzie wspólne kolędowanie w dniu 19 stycznia w kościele parafialnym  i Gminnym Ośrodku Kultury w Dębnie na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.