Babcie, Dziadki i Seniorzy…

„Ci którzy głęboko kochają,
nigdy się nie zestarzeją…”

Dorothy Fisher

Podsumowując Koncert Kolęd w dniu 19 stycznia skierowaliśmy do wszystkich obecnych ustne zaproszenie na dzień 31 stycznia do szkoły w Dębnie na kolejną imprezę pn. „Dzień Seniora połączony z Dniem Babci i Dziadka”.

We wcześniejszych relacjach wspominałem o tym, że Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno realizuje projekt, którego elementami jest kultywowanie tradycji (kolędniczych, śpiewaczych, obrzędowych).

Któż inny może być gwarantem dbałości o zachowanie zwyczajów, obrzędów, kolęd, jeśli nie Babcie, Dziadkowie i Seniorzy, którzy między innymi są członkami KGW, OSP czy śpiewających zespołów? A gdy do nich dołączą najmłodsi i młodzież szkolna pod opieką nauczycieli może z tego powstać coś bardzo ciekawego….

Dzięki życzliwości Pani Dyrektor Szkoły miejscem naszego wspólnego spotkania była hala sportowo – widowiskowa Zespołu Szkół w Dębnie.

Na estradzie swój kunszt wokalno – aktorski zaprezentowali wspaniali artyści: od przedszkolaków, uczniów Zespołu Szkół w Dębnie, solistów działających przy GOK, poprzez wiolonczelistki Dominikę i Karolinę. A na deser Zespół Cantilenae oraz Zespół Śpiewaczy Dębnianie, a właściwie całe KGW.

Czego tam nie było – kolędy, pastorałki, przyśpiewki, scenki, obrzędy, zwyczaje. Były też serdeczne życzenia, laurki, gromko zaśpiewane sto lat. A na koniec wspólne, rodzinne biesiadowanie…

Tradycją spotkań z okazji Dnia Seniora jest również wyróżnienie par o długim stażu małżeńskim. Podobnie było w tym roku: z okazji 50–lecia pożycia małżeńskiego Państwo Anna i Edward Cebulak otrzymali medal wraz gratulacjami od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast Państwo Elżbieta i Jan Czerwonka z okazji 55- lecia pożycia otrzymali list gratulacyjny wraz upominkiem od Wójta Gminy Leżajsk. Medal, nagrody, upominki wręczyli Jubilatom zaproszeni goście.

Dopiero z wysokości trybuny hali sportowej można była ogarnąć liczbę gości, którzy zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie (a było ich naprawdę dużo). Cieszy nas wszystkich – organizatorów uroczystości bardzo liczna obecność mieszkańców i gości w osobach:

Starosty Przeworskiego p. Bogusława Urbana, Wójta Gminy p. Krzysztofa Sobejko, Ks.Tadeusza Barcikowskiego, Ks. Jana Mromlińskiego, Dyrektora ZS w Dębnie p. Anny Lucewicz z nauczycielami będących współgospodarzami spotkania, Dyrektora GOK p. Marka Krauza, radnego Rafała Kalińskiego, sołtysa Wiesława Perykaszy, Jubilatów, Babcie, Dziadków i Seniorów.

W imieniu Zarządu dziękuję p. Magdzie Niemczyk za profesjonalne prowadzenie uroczystości, Katarzynie Buszta i p. Stanisławowi za kompleksowe zabezpieczenie imprezy. Podziękowania składamy artystom: wiolonczelistkom Karolinie i Dominice, Zespołowi Dębnianie wraz ze wszystkimi członkami KGW w Dębnie, Zespołowi Cantilenae wraz młodzieżowym akompaniamentem. Osobne, bardzo serdeczne podziękowania składam na ręce p. Anny Lucewicz dla wszystkich nauczycieli, opiekunów grup i zespołów, występujących na estradzie, a są to Panie Jolanta, Agnieszka, Aneta, Barbara, Katarzyna, Małgorzata oraz p. Kasia z GOK w Dębnie. Wspaniały koncert, wierzcie nam, pozostanie na długo w pamięci gości obecnych na uroczystości. Nie zapominam również o olbrzymiej pracy jaką włożyli w przygotowanie uroczystości moi koledzy i koleżanki ze Stowarzyszenia, za co im serdecznie dziękuję.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Projekt nosi nazwę „Promocja obszaru LGD poprzez wydanie publikacji i organizację 4 imprez promujących bogactwo rekreacyjne, historyczne regionu” w tym imprezy pn. „Dzień Seniora w Dębnie”.

Kazimierz Krawiec

zobacz: zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.