Pomagamy sobie i innym…

Czy możemy pomóc innym potrzebującym? – tym pytaniem skierowanym do mnie i Wójta dziewczyny ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsio Dębno uruchomiły lawinę bardzo pozytywnych wydarzeń jakie miały miejsce w naszej miejscowości w ostatnim tygodniu.

Jako, że Wójt Krzysztof Sobejko nie lubi dużo mówić, a zapału i entuzjazmu gasić nie miał zamiaru, po krótkiej rozmowie z koordynatorką wszelkich akcji gminnych związanych z COVID -19 Wiolettą Bator uzgodnił zakup stosownego materiału do uszycia masek. Po kilku dniach na stole w siedzibie stowarzyszenia leżał wysoki na dwa metry i długi na kilkanaście metrów bal materiału, który „krawcowe- ochotniczki” błyskawicznie pocięły i przekazały do szycia.

Dalej  wszystko potoczyło się  błyskawicznie – do akcji wkraczają  krawcowe p. Józia, Cesia, Ania, Jola, Ela i jeden „rodzynek” Zbyszek, którzy w przeciągu kilku dni zdołali uszyć 861 masek. Fachowe wykończenie wszystkich masek  na overlocku należało do p. Ireny właścicielki  firmy krawieckiej, a dzieła dokończyły (prasowanie i pakowanie) Irena z Moniką.
Nie mający talentów „krawieckich” radni Kazimierz i Rafał wsparli finansowo akcję szycia masek.

We wtorkowy poranek  Irena, Jola i Monika przekazały na ręce Wójta 650 sztuk masek na potrzeby mieszkańców Gminy Leżajsk, zostawiając w Dębnie około 200 sztuk masek.

Wójt nie chciał być gorszy i mile zaskoczył nasze Panie  przekazując dla całej ekipy napój o wdzięcznej nazwie DLA BOHATERÓW NASZEGO Ż na butelce którego napisano:

„To kropla w morzu naszego szacunku dla Was,
którzy niesiecie pomoc innym,
dając z siebie wszystko”

 Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.