WYSTARCZY POMYSŁ I CHĘCI, A MOŻNA ZROBIĆ NAPRAWDĘ WIELE !

Żywym i bardzo aktualnym tego przykładem są Aleksandra Pruchnicka  i Natalia Skalska dziewczyny z  Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie.

Wspomniane gimnazjalistki, stypendystki programu „Na Rodzinę Można Liczyć” wraz z Liwią Oleksak zachęcone fantastycznym odbiorem przez społeczeństwo ubiegłorocznego projektu „Zdrowe życie, Fajne życie, Twoje życie – rusz się człowieku” zgłosiły do drugiej edycji konkursu grantowego w ramach programu IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja, kolejny  projekt pn „Żyj zdrowo na sportowo”.

Mimo bardzo dużej konkurencji (kilkadziesiąt wniosków) pomysł dziewczyn znalazł uznanie w oczach Komisji Konkursowej i uzyskał dofinansowanie wraz z innymi dziesięcioma projektami w całej Polsce w kwocie 5 tys. złotych. Stypendyści oprócz finansowania otrzymają również indywidualne wsparcie tutora. Każdy z zespołów może liczyć na pomoc opiekuna, który podzieli się swoim know-how i będzie czuwał nad przebiegiem projektu.

Co dziewczyny proponują w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo” w okresie marzec – maj? O tym pokrótce opowiada Liwia:

  • zajęcia zumby – w każdy wtorek 17.00-18.00 na sali gimnastycznej

Zumba to niesamowite połączenie tańców latynoamerykaskich z aerobikiem, dzięki którym pod okiem instruktora można spalić nawet 600 kalorii! Jest przeznaczona dla wszystkich niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu i fitnessie.

  • zajęcia piłkarskie – środa 14.15-15.30 (klasa III Szkoła Podstawowa i młodsi)

Podczas zajęć młodzi piłkarze i piłkarki poprzez zabawę rozwijają swoje umiejętności piłkarskie. Treningi prowadzi  Arkadiusz Dąbek – trener UEFA B oraz Coerver Coach Asistant.

  • warsztaty dietetyczne

Skierowane do wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem – dawka bardzo ciekawie podanej wiedzy dietetycznej. Warsztaty inspirują dzieci i ich rodziców do wspólnego gotowania, są okazją do poznania wielu ciekawych przepisów, nowych smaków i zdrowych alternatyw tradycyjnych produktów.

  • turniej piłkarski dla najmłodszych na podsumowanie projektu

Na pytanie skąd pomysł na taką właśnie realizację projektu – Ola, jego liderka odpowiada:

Każdy z nas mały czy duży chce wyglądać pięknie i czuć się dobrze w swoim ciele. Pomyślałyśmy, że po okresie zimowym lepiej będzie zmotywować się nam do aktywności fizycznej w większej grupie pod okiem instruktora. Chciałyśmy również umożliwić dzieciom udział w profesjonalnych treningach, dzięki którym mogą rozwijać swoją pasję i umiejętności od najmłodszych lat. Stąd też pomysły na takie właśnie bezpłatne zajęcia.

Są młodzi, zdolni i przede wszystkim zaangażowani w życie lokalnej społeczności. Program stypendialny „Na Rodzinę Można Liczyć” Ikea i Fundacji Świętego Mikołaja nie tylko wspiera finansowo młodych społeczników, ale także pozwala im na realizację własnych autorskich projektów, które realnie zmieniają lokalne środowisko. Mamy nadzieję, że zwycięstwo w konkursie doda im odwagi i zbuduje w nich poczucie, że to co robią naprawdę ma sens, gdyż pozwala zmieniać rzeczywistość.” – dodają Organizatorzy Konkursu.

Wystartowałyśmy z projektem i odezw jest super! Na zajęcia ruchowe uczęszcza średnio 30 osób, co świadczy o tym, że trafiłyśmy z ofertą zajęć dla lokalnej społeczności, a to daje nam dodatkową motywację do działania. Uśmiech na twarzach oraz wielkie zaangażowanie dzieci pokazują, że taka inicjatywa w naszym środowisku była bardzo potrzebna – komentuje Natalia wraz Arkiem opiekunem projektu.

Gratulujemy dziewczynom i trenerowi Arkowi. Trzymamy kciuki i kibicujemy, a wszystkich chętnych w imieniu organizatorów zapraszamy na zajęcia !!!

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.