UWAGA TEGOROCZNI MATURZYŚCI ABSOLWENCI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH !!

WYSTARTOWAŁ NABÓR DO PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

Zapraszamy ambitnych i zdolnych tegorocznych maturzystów z Dębna, Gminy Leżajsk, Powiatu Leżajskiego, absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie, którzy zostali studentami I roku wyższych uczelni państwowych. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundacja Wspomagania Wsi , Fundacja BGŻ BNP Paribas, Fundacja mBanku oraz koalicja pozarządowych organizacji lokalnych, wśród których znajduje się Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno ogłasza nabór do XVI edycji Programu Stypendiów Pomostowych, którym zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi.

Maturzysto!!!

  • jeśli ukończyłeś szkołę ponadgimnazjalną w 2017 r. i jesteś maturzystą z 2017 roku,
  • osiągnąłeś dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze. Liczbę punktów policzysz sam stosując  Algorytm
  • pochodzisz ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców (okres zameldowania minimum 2 lata od daty ogłoszenia Programu),
  • pochodzisz z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1.600 zł brutto lub 1.800 zł brutto gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności,

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione  łącznie.  Dodatkowo musisz posiadać rekomendację  organizacji lokalnej uczestniczącej w bieżącej edycji Programu – SEGMENT II (Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno – może udzielić takiej rekomendacji)

Jeśli spełniasz wspomniane warunki to oznacza, że

Stypendium w kwocie 5 000 złotych może być dla Ciebie!


Stypendia w pierwszej kolejności
  przeznaczone są dla studentów pochodzących z Dębna oraz absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie bez względu na miejsce zamieszkania. Otwarci jesteśmy na udzielenie rekomendacji maturzystom z Gminy Leżajsk, Powiatu Leżajskiego oraz innych miejscowości naszego kraju. Przy udzielaniu rekomendacji będą brane pod uwagę: wyniki w nauce, sytuacja materialna, osiągnięcia pozaszkolne i działalność społeczna, deklaracja współpracy z nasza organizacją W chwili obecnej mamy wiele Programów przyznających stypendia socjalne czy naukowe, nasze Stowarzyszenie pragnie promować maturzystów, studentów, którzy nie tylko otrzymują wysokie oceny na uczelniach, ale są też aktywni poza nią. Pragniemy wspierać tych, którzy mają osiągnięcia poza szkołą, w różnych dziedzinach życia społecznego, którzy osiągają sukcesy w  olimpiadach, zawodach, konkursach, są aktywni w kulturze i sporcie, angażują się w działania społeczne, pracują, jako wolontariusze na rzecz innych. Dążymy do tego, aby przyznane stypendia były stypendiami wspomagającymi wszechstronny rozwój młodych ludzi…

Maturzysto!!

  1. Sprawdź profil kandydata (czy spełniasz warunki)
  2. Sprawdź jakich potrzebujesz dokumentów
  3. Oblicz ilość uzyskanych punktów zgodnie z algorytmem
  4. Zapoznaj się z Regulaminem, terminarzem Programu i zasadami aplikacji
  5. Pobierz list intencyjny z naszej strony internetowej www.stowdebno.pl , zakładka stypendia pomostowe /2017 -wypełnij go i prześlij na adres Stowarzyszenia w terminie od 10 lipca do 6 sierpnia 2017r. (liczy się data dostarczenia do siedziby organizacji).
  6. Zarząd Stowarzyszenia do 8 sierpnia 2017r. oceni wszystkie wnioski i na tej podstawie udzieli rekomendacji, dzięki której maturzysta będzie mógł złożyć w terminie do 18 sierpnia 2017r. wniosek do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi o przyznanie stypendium w ramach Stypendiów Pomostowych.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 17 24 33 235, 791 355 650, 606 999 052

oraz na stronie internetowej www.stowdebno.pl

Kazimierz Krawiec

Pobierz:

Uchwała Zarządu Nr 7/2017 w sprawie powołania Komisji Stypendialnej

Załącznik Nr 1 do uchwały- Regulamin pracy Komisji Stypendialnej

Załącznik Nr 2 do uchwały – list motywacyjny do wniosku o stypendium

Profil kandydata zał. Nr 1

Wykaz niezbędnych dokumentów zał. Nr 2

Algorytm obliczania punktów zał. Nr 3

Terminarz Programu zał. Nr 4

Zasady aplikacji zał. Nr 5

Wykaz organizacji biorących udział w Programie zał. Nr 6

Regulamin Programu seg.II zał.Nr 7

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program stypendiów pomostowych 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.