Stypendia dla uzdolnionych studentów z Dębna, Giedlarowej, Brzózy Królewskiej, Huciska Chałupek Dębniańskich oraz Starego Miasta !!!

pdf_stypendia_agrafka_2013_agrafka_agory_2013

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska, Stowarzyszenie Rozwoju Giedlarowej oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto ogłaszają nabór do konkursu stypendialnego,,Agrafka Agorystypendia edukacyjne dla studentów” w ramach Agrafki Agory – partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory.

Program Stypendialny ,, AGRAFKA AGORYstypendia edukacyjne dla studentów” jest skierowany do studentów studiów dziennych,licencjackich i magisterskich uczelni państwowych (od drugiego do ostatniego roku studiów) Celem Programu jest pomoc finansowa dla studentów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, mogących pochwalić się dużym zaangażowaniem i pracą społeczną na rzecz środowiska , osiągających niskie dochody w rodzinie i mieszkających na terenie Gminy Leżajsk (w miejscowościach Brzóza Królewska, Chałupki Dębniańskie, Dębno, Hucisko, Giedlarowa, Stare Miasto) oraz absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie bez względu na miejsce zamieszkania.

Program stypendialny jest partnerską inicjatywą w/w Stowarzyszeń, samorządu Gminy Leżajsk z Wójtem Panem Krzysztofem Sobejko oraz radnym wsi Hucisko Wojciechem Lorysiem Liderem i administratorem Programu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno.

Decyzją Komisji Konkursowej Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce znaleźliśmy się wśród dziewięciu organizacji pozarządowych (na 20 ubiegających się), które otrzymały  dofinansowanie do Programu Stypendialnego dla studentów w kwocie 6 840 zł.

Wspólny wkład naszych organizacji i Gminy Leżajsk wynosi 20 520 zł. Dzięki temu w obecnej edycji Programu będziemy mogli przyznać osiem stypendiów po 3420 zł. które wypłacane będąw okresie X.2014 –VI. 2015 po 380 zł. miesięcznie co daje kwotę 27 360 zł. !!!!

Od początku realizacji Programu przyznaliśmy 30 stypendiów na kwotę 102 600 zł. !!!

Wnioski aplikacyjne przyjmowane będą w siedzibie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno – Dębno 200 w okresie 15-30 lipiec 2014r. Wszelkie informacje i dokumenty znajdują się na stronie:

Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich, którzy nie zakwalifikują się do naszego programu stypendialnego, o tym że istnieje serwis www.mojestypendium.pl, który stanowi bazę wszystkich programów stypendialnych oraz różnorodnych konkursów dostępnych dla młodych ludzi. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam odpowiedni dla siebie program stypendialny.

Prezes Stowarzyszenia Kazimierz Krawiec

załączniki:

kontakt tel.

17 24 33 235,

17 24 33 032,

791 355 650

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.