Mistrzowie piłki plażowo (wodnej) w Brzózie Królewskiej!!!

zawody plaza

Dobry humor i wesoła zabawa sposobem na ….deszcz!!!! tak w skrócie można podsumować II Turniej Stowarzyszeń w Plażowej Piłce Nożnej, który odbył się 12 lipca nad zalewem w Brzózie Królewskiej. Organizatorom i uczestnikom zależało na propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzanie wolnego czasu w miłej i rodzinnej atmosferze. Do sportowej rywalizacji stanęły stowarzyszenia z Brzózy Królewskiej, Starego Miasta, Wierzawic i Dębna.

W pierwszym meczu półfinałowym Brzóza Królewska zmierzyła się z Dębnem, po pięknym pojedynku nasza drużyna zwyciężyła ,,gościnnych” gospodarzy i awansowała do finału w którym jak się okazało miała walczyć z Wierzawicami (zwycięzcami drugiego półfinału Wierzawice – Stare Miasto). Ale zanim doszło do finałowego meczu mieliśmy okazje obejrzeć emocjonujący pojedynek pomiędzy drużynami GOK ,,Czerwone Korale”, a mieszkańcami domków wczasowych. Tutaj walka była niezwykle zacięta (nie ma się co dziwić) w końcu zwycięzcy meczu czyli mieszkańcy domków otrzymali cenny tytuł honorowego gospodarza zalewu, a także pokaźnych rozmiarów… miotłę . Można więc powiedzieć, że wraz z tytułem przyszedł i zaszczytny obowiązek dbania o zalew.

Finałową potyczkę z Wierzawicami nasze Stowarzyszenie niesione wspaniałym dopingiem wiernych kibiców wygrało dzięki szybko strzelonym bramkom i umiejętnej obronie. Podczas tego meczu akcji i strzałów na bramkę było nie mniej niż w tegorocznym finale Mundialu w Brazylii, a my jako zwycięzcy zdobyliśmy I miejsce i puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Leżajskiego p. Jana Kidę. Kolejne miejsca zajęli: Wierzawice, Brzóza Królewska i Stare Miasto.

Podczas zawodów odbył się turniej rzutów karnych przedstawicielek płci pięknej z każdej drużyny. Najskuteczniejszą okazała się… Monika -zawodniczka z Brzózy Królewskiej, której gratulujemy.

Jednakże to nie kolejność na podium, a wspólnie spędzony czas, miła atmosfera, zdrowa i sportowa rywalizacja oraz uśmiechy na twarzy i dobry humor były podczas tego turnieju najistotniejsze.

O ile wszyscy uczestnicy walczyli bardzo fair play, to pogoda spłatała nam olbrzymiego psikusa. Mecze rozgrywane były jak w angielskiej Premier League (woda, woda ..i woda). Dodatkowo gratisowe kąpiele błotne, które nie rozpieszczały zawodników. Jednakże płynąca z głośników muzyka (o którą zadbali pracownicy GOK-u) a także gromkie okrzyki zachęty spikera oraz gorące napoje i kiełbaski sprawiły, że nie straszne były nikomu zażywane raz po raz atrakcje wodno – błotne co widać w załączonej do artykułu galerii zdjęciowej . Turniej zakończył się bardzo miłym dla wszystkich akcentem – wręczeniem pucharów oraz pamiątkowym zdjęciem.

W imieniu zawodników bardzo dziękujemy organizatorom za przygotowanie turnieju i nagród, koleżankom i kolegom z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń za kapitalna zabawę, a naszym wspaniałym kibicom za doping, który dodawał nam skrzydeł i to w dosłownym tego słowa znaczeniu!!! Nie pozostaje nam nic innego jak już zacząć trenowanie przed kolejnym turniejem ….  A na koniec wielkie dzięki dla fotografów z Brzózy Królewskiej, którzy uwiecznili nasze zmagania na zdjęciach do obejrzenia, których zachęcam!!!

Obserwująca całość imprezy z pozycji bramkarza

Sylwia Krawiec

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.