Nie śpimy – na rolkach jeździmy!

to tytuł projektu, który znalazł się w gronie sześćdziesięciu laureatów dofinansowanych przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego w programie „Sport na Start” – edycja II. Jego realizatorem w okresie od 01.09. do 30.11.2023 r. było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, a partnerem Zespół Szkół w Dębnie. Skierowany został do dzieci i młodzieży z klas 0–VIII i miał na celu kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku oraz popularyzację rywalizacji opartej na odpowiedzialności i sprawiedliwości.

W ramach projektu w Dębnie przez trzy miesiące odbywały się cykliczne zajęcia rolkowe prowadzone przez instruktora Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich z podziałem na początkujących i zaawansowanych amatorów jazdy na rolkach. Zakupiono profesjonalny sprzęt (rolki, kaski, ochraniacze), co pozwoliło na uruchomienie bezpłatnej wypożyczalni rolkowej. We wrześniu w ramach obchodów Światowego Dnia Fair Play zorganizowano tematyczny przejazd ulicami Dębna tzw. „nightskating”, który zabezpieczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. Rolkarze mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wyjazdach: na zawody Amatorskiej Ligi Speed Slalomu oraz warsztaty prowadzone na Wrotkarni Wywrotki w Rzeszowie. Odbyły się również zajęcia malowania koszulek prowadzone przez wolontariuszki: Joannę Figiela i Aleksandrę Gronowicz. Projekt zakończył się lokalnymi zawodami podczas których uczestnicy projektu mogli wykazać się umiejętnościami nabytymi w trakcie trzy miesięcznych treningów. Dla najlepszych przygotowano puchary, a dla wszystkich uczestników medale. nagrodzono wszystkich uczestników.

Otrzymane dofinansowanie w wysokości 19 552 złotych zapewniło dzieciom i młodzieży szkolnej odpowiednie warunki do rozwoju sprawności fizycznej, przyczyniło się do popularyzacji jazdy na rolkach, a nabyty sprzęt pozwoli na kontynuację zajęć w przyszłości.

Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów wzięła udział w proponowanych zajęciach.
Projekt wsparli wolontariusze: członkowie stowarzyszenia, rodzice, Justyna Wiatr-Piękoś. Dużą pomoc otrzymaliśmy również z Gminy Leżajsk i Zespołu Szkół w Dębnie za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Kazimierz Krawiec

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.