Na pomoc naszej kochanej (zaśmieconej) przyrodzie !!!!!

Trudno sobie wyobrazić miny  oraz  cytować komentarze wolontariuszy pracujących przy  sprzątaniu naszej wioski , które było prowadzone w sobotę 19 marca. Uczestnicy  akcji (gimnazjaliści i członkowie Stowarzyszenia), wyprzedzając apel Wójta Gminy Leżajsk  podjęli się niełatwego zadania  jakim było uprzątnięcie miejscowości, cmentarzy, rowów przydrożnych, terenów nadrzecznych z zanieczyszczeń ,,wszelkiej maści.”

O ile na początku (podczas rutynowej odprawy i marszu na swoje odcinki) wśród młodzieży przeważał  wesoły gwar i entuzjazm , to niestety  po zetknięciu się z ,,frontem robót” zaczęła dominować złość i irytacja. Pewnych rzeczy nie da się opowiedzieć, pewnych rzeczy trzeba doświadczyć.  Tak było w przypadku naszej prawie 40 osobowej grupy sprzątającej.

,,Nie mogę ogarnąć  głupoty i  bezmyślności osób pozbywających się śmieci  w przydrożnych rowach”

słowa Pauliny i Sylwii  zbierających śmieci przy drodze Dębno- Chałupki D. najlepiej oddają klimat naszej akcji. Podobnie było w okolicach cmentarzy, na wiejskich drogach, czy nad rzeką. Mimo wszystko akcja zakończyła się powodzeniem, zebraliśmy  mnóstwo  śmieci ,doprowadzając naszą okolicę do ,,przedświątecznego wyglądu”. Może ktoś zapyta czy były nagrody – owszem satysfakcja i wspaniałe kiełbaski przygotowane przez nadwornego kucharza Stowarzyszenia p. Piotrka

A działo się to wszystko w ramach projektu „Jeśli nie my to kto? – jeśli   nie teraz to kiedy?”  realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Niepubliczne Gimnazjum przy współpracy ze Spółką Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM S.A, Gminą Leżajsk, Spółką Stare Miasto – Park   w ramach Konkursu ,,Fundusz Naturalnej  Energii”

Koordynator projektu – Sylwia  Krawiec

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/stowdebno/albumid/6269614133229052785?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]
Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkurs ,,Fundusz Naturalnej Energii" - Jeśli nie My to kto?... 2016, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.