Koncert kolęd i pastorałek

„Obym nigdy nie był
tak zajęty swoimi sprawami,
by nie zareagować
na potrzeby innych”

                                       Thomas Jefferson

W dniu ogólnopolskiej solidarności z ludźmi potrzebującymi  wspólna inicjatywa Parafii, Niepublicznego Gimnazjum oraz Stowarzyszenia  zaowocowała bardzo ciekawą uroczystością , która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Dębnie. Na zaproszenie organizatorów do wspólnego kolędowania pastorałek i kolęd odpowiedzieli uczniowie z dębniańskiego gimnazjum, zespół „Cantilenae” oraz chór „Michael” z Kańczugi, a całość  patronatem objął ks. Tadeusz Barcikowski i Wójt Krzysztof Sobejko.

Koncert rozpoczął się od wykonania przez Antosia Rupara instrumentalnej (na trąbkę) wersji kolędy „Bóg się rodzi”. Następnie przy akompaniamencie Bartka Drążka i Przemka Katy kolędowały Ola Zawierucka i Wiola Bochenek, a koncert gimnazjalistów zakończyła instrumentalna (na wiolonczelę) wersja kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” wykonana przez Karolinę Rydzik. Po występach młodzieży, licznie zebranym mieszkańcom Dębna w kolędniczym repertuarze zaprezentował się zespół „Cantilenae”, który za swój występ podobnie jak gimnazjaliści zebrał mnóstwo zasłużonych braw.

Końcowym, ale niezwykle mocnym akordem koncertu był występ znanego, cenionego wyróżnianego na różnych przeglądach na całym Podkarpaciu chóru mieszanego „MICHAEL” z Kańczugi. Dyrygentem chóru jest Hubert Hadro nauczyciel w Niepublicznym Gimnazjum. Usłyszeliśmy przepiękne kolędy, popisy solistki, były oczywiście bisy, słowa podziękowania i wzruszenia. Słowem bardzo, a bardzo udana inicjatywa, która w tle miała jeszcze jeden bardzo szczytny cel pomocy dla Niny Dobrowolskiej zmagającej się z nowotworem chłoniaka. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy wykazali się olbrzymią ofiarnością i szczodrością dzięki czemu udało się zebrać dużą kwotę pieniędzy, która została przekazana Rodzicom chorej dziewczynki.

Podziękowania należą się wszystkim-organizatorom za pomysł, mieszkańcom za obecność i dar serca oraz artystom bez udziału których nie udało by się zorganizować tej uroczystości. Szczególne słowa podziękowania składamy na ręce dyrygenta Huberta Hadro dla całego chóru MICHAEL, który swój niedzielny czas poświęcił aby wesprzeć naszą charytatywną inicjatywę. Dziękuje również Pawłowi, który na nasz koncert z całą rodziną przyjechał z Rzeszowa, a przy okazji okazał wielki dar serca za który jeszcze raz dziękujemy w imieniu Niny I Rodziców !!

Organizatorzy

     

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.