Jestem OK, bo gram Fair Play!

,,Gdy ktoś potrzebuje pomocy podaj rękę,
niech z Tobą te trudności przeskoczy”.

To jedno z wielu haseł, które mogliśmy zaobserwować na koszulkach i strojach naszych kreatywnych rolkarzy podczas sobotnich zajęć przeprowadzonych w ramach wrześniowych obchodów Światowego Dnia Fair Play. Tak naprawdę to zajęcia na terenie szkolnym były tylko solidną rozgrzewką przed wyzwaniem jakie czekało młodych sportowców, czyli wieczornym przejazdem na rolkach ulicami Dębna tzw. ,,nightskatingiem”. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie trasa, którą poruszali się rolkarze była bardzo dobrze zabezpieczona.

Możemy się pochwalić, że była to bardzo innowacyjna forma rekreacyjno- sportowa spędzania wolnego czasu, praktykowana w dużych miastach i aglomeracjach. Grupa jadących rolkarzy w asyście samochodu policyjnego i strażackiego wzbudzała niemałą sensację i zainteresowanie w całej miejscowości. Taki przejazd w Dębnie odbywał się po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni!!

Dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu dzieciom, młodzieży, rodzicom, instruktorom oraz służbom mundurowym za zabezpieczenie trasy. Wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody za bardzo ciekawe stroje i hasła reklamujące Światowy Dzień Fair Play. Wszyscy, którzy ukończyli nightskating otrzymali kolorowe odblaski, które będą czuwać nad ich bezpieczeństwem po zmierzchu.

Opisane wydarzenia realizowane były przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno w ramach projektu ,,Nie śpimy – na rolkach jeździmy!” dofinansowane są przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w programie „Sport na Start” – edycja II. Rolę Partnera w projekcie pełni Zespół Szkół w Dębnie.

zdjęcia: Tadeusz Krawiec

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.