Dwunastka najlepszych z Gminy Leżajsk nagrodzona stypendiami!!!

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno
pragnie poinformować, że w dniach 26 września i 5 października 2017r.
zebrała się Komisja Stypendialna celem wyłonienia stypendystów lokalnego konkursu
stypendialnego w ramach Programu „Agrafka Agorystypendia edukacyjne dla
studentów” partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory.

Spośród 17 wniosków złożonych przez osoby zamieszkujące Gminę Leżajsk, Komisja Stypendialna wyłoniła 12 studentów , którzy w okresie od października 2017r. do czerwca 2018r. będą otrzymywać stypendia w wysokości 380 zł. miesięcznie.(całkowita kwota stypendium 3 420 zł.)

Oto lista ,,szczęśliwców”, którzy otrzymają stypendium:

 • Łukasz Stępień– Brzóza Królewska
 • Agnieszka Wielgosz- Giedlarowa
 • Paulina Szymborn- Stare Miasto
 • Karolina Wójcik – Stare Miasto
 • Bartosz Zdeb –Hucisko
 • Karolina Nowak – Giedlarowa
 • Sylwia Niemczyk – Stare Miasto
 • Anna Krawiec- Dębno
 • Aleksandra Rudzińska- Giedlarowa
 • Piotr Więcław – Biedaczów
 • Ewelina Gawaluch – Piskorowice
 • Patrycja Tomczyk- Stare Miasto

Program stypendialny jest partnerską inicjatywą Stowarzyszeń Rozwoju Wsi: z Dębna, Brzózy Królewskiej, Giedlarowej , Wierzawic, Gminy Leżajsk z Wójtem Panem Krzysztofem Sobejko oraz radnymi wsi Hucisko Wojciechem Lorysiem , Biedaczowa Łukaszem Fleszarem, Starego Miasta Łukaszem Płoszajem.

W bieżącej edycji Programu (podobnie jak w poprzedniej) – Komisja Stypendialna zgodnie z Regulaminem wysoko punktowała zaangażowanie kandydatów w życie lokalnej społeczności, udział w pracach społecznych oraz osiągnięcia pozaszkolne (naukowe, sportowe, artystyczne)

Sama średnia ocen (nawet wysoka), ciągle to powtarzamy ogłaszając kolejne nabory, nie jest gwarantem otrzymania stypendium!!

Jest to nasze celowe działanie – nie zmierzamy ku temu, aby przyznane stypendia były traktowane jako naukowe lub socjalne.Pragniemy pomagać zdolnym studentom, jednocześnie angażującym się w życie pozaszkolne, szeroko rozumiany wolontariat, mogących się poszczycić osiągnięciami (poza uczelnią) na niwie sportowej, artystycznej, naukowej itp. Warto o tym pamiętać mając w perspektywie kolejne nabory stypendialne. Dzięki dużej pomocy Wójta Pana Krzysztofa Sobejko, wsparciu Rady Gminy Leżajsk oraz firmom i osobom prywatnym udało nam się pozyskać dodatkowe środki, dzięki czemu przyznaliśmy dwanaście stypendiów!!

Program jest dofinansowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Agory. Administratorem i koordynatorem Programu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno.

Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych:

Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich, którzy nie zakwalifikowali się do naszego programu stypendialnego, o tym że istnieje serwis www.mojestypendium.pl który stanowi bazę wszystkich programów stypendialnych dostępnych dla młodych ludzi oraz różnorodnych konkursów. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam odpowiedni dla siebie program stypendialny.

Prezes
Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno
Kazimierz Krawiec

załączniki:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2017, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.