Będą stypendia dla studentów z Dębna, Giedlarowej, Brzózy Królewskiej, Huciska i Chałupek Dębniańskich

Spieszymy podzielić się informacją, że wspólne działanie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno, Gminy Leżajsk oraz Stowarzyszeń z Brzózy Królewskiej i Giedlarowej doprowadziły do złożenia wniosku o dofinansowanie lokalnego  konkursu  stypendialnego w ramach Programu  „Agrafka Agory” – partnerskiego programu  Akademii Filantropii w Polsce i Fundacji Agory.

Programu Stypendialny „AGRAFKA AGORY”, skierowany jest dla studentów (od drugiego do piątego roku studiów) a jego celem jest pomoc finansowa dla studentów studiów dziennych licencjackich i magisterskich uczelni państwowych, osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, mogących pochwalić się zaangażowaniem i pracą na rzecz środowiska, z niskimi dochodami w rodzinie i  pochodzących z terenu Gminy Leżajsk (z  miejscowości Brzóza Królewska, Chałupki Dębniańskie, Dębno, Giedlarowa, Hucisko oraz absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie bez względu na miejsce zamieszkania).

Ale oddajmy głos Komisji Konkursowej:

W obecnej edycji do Akademii napłynęły 22 wnioski, złożone przez organizacje stypendialne z całej Polski. Wszystkie wnioski spełniły kryteria formalne. Komisja Konkursowa Programu „Agrafka Agory” dokonała wyboru 15 organizacji, które w najwyższym stopniu spełniły kryteria merytoryczne Konkursu i przyznała im granty na łączną kwotę 138 510,00 zł. Z radością informujemy, że Państwa organizacja  otrzymała dofinansowanie lokalnego konkursu stypendialnego w ramach Programu „Agrafka Agory”, w wysokości 20520,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy pięćset dwadzieścia złotych). Przypominamy, że jedno stypendium w roku akademickim 2012/2013 wynosi 380,00 zł miesięcznie (3 420,00 zł rocznie) wypłacanych przez okres 9 miesięcy (od października 2012 r. do czerwca 2013 r.)…”.

O terminach i miejscu składania wniosków o stypendium będziemy informować na stronach internetowych Gminy Leżajsk i naszych stowarzyszeń .Zachęcamy wszystkich potencjalnych kandydatów na stypendystów do uczestnictwa w programie.

 

Kazimierz Krawiec

kontakt  :

stowdebno@vp.pl

www.lezajsk.ug.gov.pl/

http://www.stowarzyszenie.brzozakrolewska.pl/

http://giedlarowa.com/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.