Otrzymaliśmy dotację na kolejne stypendia !!!

artykuly2013_styp_st

Podobnie jak w latach ubiegłych dzięki inicjatywie organizacji pozarządowych z naszej gminy przy współpracy z samorządem Gminy Leżajsk udało się zdobyć dofinansowanie lokalnego konkursu stypendialnego w ramach Programu ,,Agrafka Agory” w wysokości 6 840,00zł.

Wyrównywanie szans edukacyjnych, motywowanie studentów do dalszego rozwoju i pracy, oraz popularyzacja idei stypendiów edukacyjnych to główne cele programu „Agrafka Agory”.

Agrafka Agory” to partnerski Program Fundacji Agory i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany od 2006 r. do którego w roku 2010 dołączyły stowarzyszenia i samorząd z Gminy Leżajsk. Do tej pory w ośmiu edycjach Programu przyznano prawie 120 dotacji na realizację lokalnych programów stypendialnych na sumę ponad 1 000 000 zł.

W IX edycji „Agrafki Agory” kolejne dziewięć lokalnych organizacji pozarządowych, przyznających stypendia, otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 68 400,00 zł. Stypendia Programu „Agrafka Agory” to dla wielu młodych ludzi „przepustka na studia”, bez której trudno byłoby im podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki na uczelni w większym mieście.

W tym roku do konkursu w ramach IX edycji Programu startowało 20 organizacji. Komisja oceniła nadesłane zgłoszenia i wybrała z nich te, które spełniły kryteria merytoryczne i tym samym przyznała im dotacje na stypendia dla studentów pochodzących z małych miejscowości. Jedno stypendium w roku akademickim 2014/2015 wyniesie 380,00 zł miesięcznie i będzie wypłacane przez 9 miesięcy, począwszy od października 2014 r.

Wśród lokalnych organizacji stypendialnych, które uzyskały dofinansowanie w IX edycji Programu „Agrafka Agory” są:

1.Fundacja Fundusz Lokalny SMK – 6 800 zł

2. Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego – 6 800 zł

3. Fundacja Pokolenia – 6 800 zł

4. Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak – 6 800 zł

5. Gołdapski Fundusz Lokalny – 13 680 zł

6. Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – 6 800 zł

7. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” – 6 800 zł

8. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno – 6 800 zł

9. Towarzystwo Przyjaciół Ząbek – 6 800 zł

Komisja oceniając tegoroczny poziom Konkursu „Agrafka Agory” jako bardzo wysoki, zauważyła, że coraz więcej lokalnych programów stara się związać stypendystów z organizacją i włączyć ich w zbieranie środków na kolejne edycje konkursów stypendialnych.


Więcej informacji o Programie będzie można znaleźć w najbliższym czasie na stronach:

  • Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno www.stowdebno.pl zakładka Program Stypendialny ,,Agrafka Agory-stypendia edukacyjne dla studentów”

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.