Jak uczyć się to… od najlepszych!!!

Taka dewiza przyświeca młodym tenisistom stołowym doskonalącym swój warsztat sportowy w klubie tenisa stołowego działającego w Dębnie w którym pilnie trenuje młodzież ze Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum. A skoro o nauce mowa  to naszym tenisistom trafiła się nie lada gratka bo 12 stycznia do Brzózy Królewskiej na ligowy mecz zawitał zespół KTS Zamek- OWG Tarnobrzeg rozgrywając inauguracyjny mecz rundy rewanżowej z drużyną KS SPÓJNIA Warszawa.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla KTS-u Tarnobrzeg a punkty zdobyły Wang Yi Xiao (Chiny), Kinga Stefańska(Polska) oraz Renata Strbikova(Czechy). Już z tego zestawienia widać, że tarnobrzeski klub to potęga w tenisie stołowym Polsce i Europie. Kto nie zna takich nazwisk jak Zbigniew Nęcek, LI Qian, Margarita Piesocka, Han Ying, Jia Jun czy wspomniane wcześniej zawodniczki, które zdobywały punkty w dzisiejszym meczu. Grupa młodych tenisistów stołowych z Dębna miała okazję oglądać mecz, zobaczyć w akcji najlepsze  zawodniczki grające w ekstraklasie, spotkać  się osobiście z gwiazdami tarnobrzeskiej drużyny, zdobyć autograf  oraz  pamiątkowe wspólne zdjęcie.  Myślę, że to spotkanie będzie procentować w przyszłości  szczególnie u naszej zawodniczki Wiktorii o której powiedziano w kuluarach, że ze względu na imię skazana jest na sukces !!!!

Po zakończeniu meczu tenisistki rozegrały pokazowy mecz deblowy  w którym nie wynik ale zabawa i radość z gry w tenisa były na pierwszym miejscu. Podobnie w meczu pokazowym gdzie naprzeciwko siebie stanęli zawodniczka z Chin Jia Jun  oraz z kibic z Brzózy Królewskiej, który za wszelka cenę chciał ograć utytułowaną tenisistkę. Nie udało się ale zabawa była przednia…

Pogratulować należy pomysłodawcom i organizatorom tego meczu – była to wspaniała popularyzacja tenisa  stołowego w naszej Gminie w wykonaniu  najlepszego zespołu ostatniego dwudziestolecia   w Polsce.

Kazimierz Krawiec

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.