Nasi gimnazjaliści wśród najlepszych…

Czy można wymarzyć sobie pomyślniejsze rozpoczęcie nowego tygodnia ?
Tak odpowiedziała jedna z dziewczyn na zadane przeze mnie pytanie czy się cieszy ze stypendium. Wtórowały jej szczęśliwe koleżanki i koledzy z Niepublicznego Gimnazjum, wracający z uroczystości wręczenia promes stypendialnych w Dworze Starościńskim.

Jak już wspomniałem w poniedziałek 29 października 2012 r. Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku oficjalnie przekazała stypendia na rok szkolny 2012/13 43 uczniom ze szkół Powiatu Leżajskiego. Uroczyste wręczenie miało znakomitą oprawę za co należy bardzo serdecznie podziękować Panu Stanisławowi Chmurze, koordynatorce Programu Pani Elżbiecie Strug, przedstawicielom Zarządu Fundacji, którzy wspólnie z Wójtem Gminy Leżajsk i dyrektorami szkół składali gratulacje wszystkim wyróżnionym.
Cieszy bardzo fakt, że w grupie uzdolnionej i wyróżnionej młodzieży znajduje się 31 gimnazjalistów z Gminy Leżajsk w tym 10 z gimnazjum w Dębnie.

Program Stypendium (mający długoletnią historię) był wcześniej prowadzony przez Fundusz Lokalny Powiatu Leżajskiego przy Leżajskim Stowarzyszeniu, a obecnie administrowany jest przez Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku.

W tegorocznej edycji programu stypendialnego wzięli udział zdolni i niezamożni uczniowie gimnazjów z Gminy Leżajsk oraz szkół średnich z terenu Powiatu Leżajskiego. Stypendyści wybrani zostali przez specjalnie powołaną do tego celu Komisję w skład , której weszli przedstawiciele samorządów oraz szkół biorących udział w programie, darczyńcy oraz działacze społeczni.

Aby uzyskać akceptację Komisji należało wykazać się: wysoką średnią ocen, osiągnięciami w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych, niskimi dochodami oraz co szczególnie ważne jest w naszej organizacji należało udokumentować swoją aktywność społeczną. 
Stypendium gimnazjalne wynosi 500 zł i wypłacane jest przez okres 4 miesięcy po 125 zł.

W sumie na realizację programu przeznaczono 30 tys. zł. Środki pozyskano dzięki dotacjom przekazanym przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Równe Szanse Lokalne Programy Stypendialne, Gminę Leżajsk, a także dzięki wsparciu Rad Rodziców działających przy Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku i Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Nowej Sarzynie, osób fizycznych, lokalnych firm, wpłat tytułem 1% podatku dochodowego.

Pragnę szczególnie podkreślić dwie rzeczy: olbrzymie zaangażowanie mieszkańców (darczyńców) z Dębna wspierających uzdolnionych gimnazjalistów oraz bardzo rozsądne decyzje Wójta i Rady Gminy Leżajsk – które skutkują tym, że jest to jedyny samorząd w Powiecie Leżajskim angażujący się w programy stypendialne wspierające uzdolnioną młodzież.

Kazimierz Krawiec

 

więcej:

http://www.fundacja.lsr.pl/

galeria

Lista stypendystów Programu STYPENDIUM Edycja 2012 s1.

Lista stypendystów Programu STYPENDIUM Edycja 2012 s2.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundusz Lokalny Powiatu Leżajskiego "STYPENDIUM 2012". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.