Gala stypendialna Programu Stypendialnego „Agrafka Agory”

3 listopada bieżącego roku (sobota) to dzień szczególny dla dziewiątki studentów, mieszkańców Gminy Leżajsk wyróżnionych stypendiami naukowymi w ramach Programu „Agrafka Agory” – partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory, GminyLeżajsk oraz trzech Stowarzyszeń z Dębna, Brzózy Królewskiej i Giedlarowej.

Minęło sporo czasu (ponad sześć miesięcy) od momentu złożenia formalnego wniosku o dofinansowanie Programu Programu przez Stowarzyszenie z Dębna do szczęśliwego finału (wręczenia promes), który jest podsumowaniem i ukoronowaniem wspólnych starań o wsparcie finansowe dla uzdolnionej młodzieży.

W tym czasie udało się pozyskać na stypendia sporą sumę pieniędzy (30 780 zł) z tego Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przekazała kwotę 20 520 zł, a wymagany wkład własny w kwocie 10 260 zł solidarnie złożyli: Gmina Leżajsk, wspomniane Stowarzyszenia oraz darczyńcy prywatni. Dzięki temu mogliśmy przyznać dziewięć stypendiów po 3420 zł. Skoro fundusze zostały zabezpieczone, a Komisja wybrała stypendystów, nie pozostało nic innego jak wręczyć promesy stypendialne. Miły obowiązek został spełniony podczas uroczystego spotkania w restauracji „Stokrotka” w Giedlarowej.

Gospodarzem uroczystości był Wiceprezes Stowarzyszenia z Giedlarowej Robert Mądry, który powitał Przewodniczącego Rady Gminy Pana Dariusza Mędrka, członków Zarządów wszystkich organizacji, Komisję Stypendialną oraz stypendystów wraz z rodzinami. 

Wręczenie dyplomów, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, oraz wspólne spotkanie przy kawie tak wyglądał scenariusz naszego spotkania. Był czas na rozmowy, krótkie przedstawienie własnej osoby przez każdego stypendystę, zaplanowanie kolejnych działań i dalszej współpracy. Cieszy fakt, że w bieżącym naborze było dwa razy więcej wniosków niż w roku ubiegłym, a wyróżnieni stypendyści wykazali się wysokimi wynikami w nauce, dodatkowymi osiągnięciami na uczelniach oraz dużym zaangażowaniem w pracy społecznej na rzecz swoich miejscowości. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi Programami, a dla ewentualnych (przyszłych) kandydatów wskazówka ku temu, aby już dzisiaj myśleć o przyszłorocznym stypendium.

Program administrowany i prowadzony jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno. W imieniu Zarządów Stowarzyszeń pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz Program – Radzie i Wójtowi Gminy Leżajsk, Przewodniczącemu Rady za udział i wręczenie promes, Komisji stypendialnej za społeczną pracę przy wyborze kandydatów, a Tadziowi Rupowi za obsługę fotograficzną.

 

Kazimierz Krawiec

więcej informacji na stronie:

Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno www.stowdebno.pl
zakładka Program Stypendialny ,,Agrafka Agory”

Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska www.stowarzyszenie.brzozakrolewska.pl

Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej www.stowarzyszenie.giedlarowa.com

Urzędu Gminy Leżajsk www.lezajsk.ug.gov.pl

galeria

Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich, którzy pragną otrzymać stypendium o tym że istnieje serwis www.mojestypendium.pl stanowiący bazę wszystkich programów stypendialnych dostępnych dla młodych ludzi do którego odwiedzenia serdecznie zapraszam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.