„Z Mikołajem trenujemy z Mikołajem ratujemy”

W ramach projektu pod wspomnianą nazwą, współfinansowanego przez Gminę Leżajsk w naszej miejscowości odbyły się zawody rolkowe oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Podczas sportowej rywalizacji u dzieciaków i dorosłych zauważyć można było ogromną ambicję i wolę zwycięstwa. Ale nie pierwsze miejsca były najważniejsze, zdecydowanie postawiliśmy na zabawę i rozrywkę oraz bezpieczeństwo co podkreślał Kamil sędzia zawodów. Nad naszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem czuwał z kolei Mateusz, który na bieżąco reagował na kontuzję, a po zawodach przeprowadził kapitalny instruktaż z udzielania pierwszej pomocy w „pozorowanych” przez nas nagłych wypadkach i zdarzeniach.

A, że przez cały czas byliśmy bardzo grzeczni więc odwiedził nas Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami. 🙂

Bardzo Dziękujemy

Szkółce Rolkowej Wodzu w osobie Kamil Tomaka za przygotowanie do zawodów, sędziowanie oraz dołożenie swojej „cegiełki” w zakupie nagród 🙂

Firmie Passio i Mateusz Mokrzycki za ogromną wiedzę podaną w „pigułce” i fantastyczną formę przekazu. 🙂

Podziękowania dla Wójta Krzysztofa Sobejko za wsparcie naszej inicjatywy oraz Łukaszowi i Ani stypendystom Agrafki Agory za pomoc w zawodach i obsługę fotograficzną.

Każdy z nas wiele skorzystał z prowadzonego szkolenia. Świadomość jak wiele możemy drugiej osobie pomóc nie będąc obojętnym, reagując na to potrzebę udzielenia pomocy to największy sukces tego szkolenia.

Kończąc relację z dzisiejszych zajęć chciałbym się podzielić jeszcze jednym cennym spostrzeżeniem. W naszej potocznej rzeczywistości często powtarzamy „czas to pieniądz”. Po dzisiejszych zajęciach (ratowanie nieprzytomnego po wypadku, zawale, udarze itp.) możemy stwierdzić że „czas to MÓZG…”

Sylwia Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.