Wielki sukces Stowarzyszenia…

Wielki sukces Stowarzyszenia

16 października jest data szczególną dla nas Polaków, a od tego roku  będzie nam  się dodatkowo  mile kojarzyć ponieważ nasze Stowarzyszenie ma kolejny powód do dumy. Za całokształt pracy na rzecz szeroko pojętej edukacji na terenach wiejskich, Kazimierz Krawiec  Prezes Stowarzyszenia uhonorowany został pierwszym miejscem w IX edycji Konkursu Kryształowa Koniczyna  im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans’a organizowanym przez Urząd Marszałkowski i Podkarpacką Izbę Rolniczą na zlecenie Fundacji Edukacyjnej 4H w Polsce.

,, Fundacja poprzez swoje inicjatywy i prowadzone programy aktywizuje lokalne społeczności do podejmowania działań edukacyjnych w gminach i wioskach na rzecz dzieci i dorosłych. Zachęca zdeklarowanych wolontariuszy, nauczycieli i doradców rolnych oraz sympatyków ruchu 4H do walki z marazmem i frustracją, a przede wszystkim zaniedbaniem środowisk wiejskich. Stąd też zrodził się pomysł, żeby pokazywać ludzi aktywnych i przedsiębiorczych, a ich dobre pomysły na pracę edukacyjną upowszechniać w całym kraju. Możemy w ten sposób podziękować wielu wartościowym ludziom, organizacjom  pozarządowymi samorządom”.

Podsumowanie Konkursu, wręczenie nagród odbyło się właśnie 16 października w siedzibie PIR w Boguchwale, a uczestniczył  w nim również Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie Pan Bogusław Urban, który w swojej wypowiedzi kierowanej do uczestników uroczystości w bardzo miłych i ciepłych słowach opowiedział o naszej miejscowości i o naszych działaniach. Kolega Kazimierz został laureatem konkursu w województwie Podkarpackim i został nominowany do konkursu ogólnopolskiego jako reprezentant naszego województwa.
Gratulujemy!!!

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.