UWAGA TEGOROCZNI MATURZYŚCI STUDENCI I ROKU STUDIÓW !!

pdf_stypendia_pomostowe_2013_stypendiapomostoweWYSTARTOWAŁ NABÓR DO PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

Zapraszamy ambitnych i zdolnych tegorocznych maturzystów z Dębna, absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie, którzy zostali studentami I roku wyższych uczelni państwowych. W roku akademickim 2016/2017 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundacja PZU, Fundacja Wspomagania Wsi oraz koalicja 90 pozarządowych organizacji lokalnych, wśród których znajduje się Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno ogłasza nabór do  XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych, której Administratorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi.

Maturzysto!!!

 • jeśli ukończyłeś szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i jesteś maturzystą z 2016 roku,
 • zdałeś dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym – uzyskałeś odpowiednią ilość punktów zgodną  z wymaganiami Programu (punkty liczone są w oparciu o algorytm),
 • zostałeś przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia, lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych,
 • pochodzisz  ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców  (okres zameldowania minimum 2 lata od daty ogłoszenia Programu),
 • pochodzisz z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1.295 zł netto lub 1.480 zł netto gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności,
 • osiągnąłeś dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze. Liczbę punktów policzysz sam stosując  Algorytm

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione  łącznie.
Dodatkowo musisz posiadać rekomendację  organizacji lokalnej uczestniczącej w bieżącej edycji Programu – SEGMENT II (Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno – może udzielić takiej rekomendacji)

Jeśli spełniasz wspomniane warunki to oznacza „że”

Stypendium  w kwocie  5 000 złotych może być dla Ciebie!
Stypendia w pierwszej kolejności  przeznaczone są dla studentów pochodzących z Dębna oraz absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie bez względu na miejsce zamieszkania.

Otwarci jesteśmy na udzielenie rekomendacji maturzystom z Gminy Leżajsk, Powiatu Leżajskiego oraz innych miejscowości naszego kraju. Przy udzielaniu rekomendacji będą brane pod uwagę: wyniki w nauce, sytuacja materialna , osiągnięcia pozaszkolne i działalność społeczna , deklaracja współpracy z nasza organizacją W chwili obecnej mamy wiele Programów przyznających stypendia socjalne czy naukowe, nasze Stowarzyszenie pragnie promować maturzystów, studentów, którzy nie tylko otrzymują wysokie oceny na uczelniach, ale są też aktywni poza nią. Pragniemy wspierać tych, którzy mają osiągnięcia poza szkołą, w różnych dziedzinach życia społecznego, którzy osiągają sukcesy w  olimpiadach, zawodach, konkursach, są aktywni w kulturze i sporcie, angażują się w działania społeczne, pracują, jako wolontariusze na rzecz innych. Dążymy do tego, aby przyznane  stypendia były stypendiami  wspomagającymi wszechstronny rozwój młodych ludzi..

Maturzysto!!

 1. Sprawdź profil kandydata  (czy spełniasz warunki)
 2. Sprawdź jakich potrzebujesz dokumentów
 3. Oblicz ilość uzyskanych punktów zgodnie z algorytmem
 4. Zapoznaj się z Regulaminem, terminarzem Programu i zasadami aplikacji
 5. Pobierz  list intencyjny z naszej strony internetowej www.stowdebno.pl, zakładka stypendia pomostowe/2016 -wypełnij go i prześlij na adres Stowarzyszenia w terminie od 2 -25  lipca 2016r. (liczy się data dostarczenia do siedziby organizacji).
 6. Zarząd Stowarzyszenia do 3 sierpnia 2016r. oceni wszystkie wnioski i na tej podstawie udzieli rekomendacji, dzięki której maturzysta będzie mógł złożyć w terminie do 17 sierpnia 2016r. wniosek do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi  o przyznanie stypendium w ramach Stypendiów Pomostowych.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 17 24 33 235,  791 355 650,  606 999 052 oraz na stronie internetowej www.stowdebno.pl

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program stypendiów pomostowych 2016, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.