Zaczęło się nietypowo – skończyło bardzo optymistycznie i wesoło

12 października w Niepublicznym Gimnazjum wyznaczyli sobie spotkanie uczniowie, nauczyciele, rodzice i członkowie Stowarzyszenia. Powodem był – zbliżający się Dzień Nauczyciela oraz przyznanie stypendiów dla naszych gimnazjalistów.

Uroczystość zaczęła się bardzo nietypowo – Dyrektor oddając chwilowo władzę w ręce uczniów, szybko żałował swojej decyzji. Młodzież zaplanowała „wyjazdową sesję” sądu uczniowskiego, a na ławę oskarżonych kolejno doprowadzani byli dyrektor, wychowawcy, nauczyciele oraz autor tego artykułu. „Wyroki” sądu były bardzo różne (surowe), należało wykazać się zdolnościami tanecznymi, plastycznymi, sportowymi itp. by zadowolić skład orzekający i uzyskać uniewinnienie. Po bardzo ciekawej, kabaretowej wstawce młodzież i członkowie Stowarzyszenia złożyli życzenia i przekazali kwiaty Gronu Pedagogicznemu naszej szkoły i pracownikom obsługi.

Kolejnym punktem było wręczenie stypendiów w ramach Funduszu stypendialnego „Wspieramy dębniańskie talenty – śladami naszych absolwentów”. Obecne półrocze jest wyjątkowe, ponieważ Zarząd Stowarzyszenia przyznał piętnaście stypendiów naukowych oraz dwa sportowe. Wśród stypendystów jest 11 uczniów gimnazjum, pięciu absolwentów N.G. uczących się w  I i III LO w Rzeszowie, LO w Leżajsku i Jarosławiu oraz uczennica klasy szóstej szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich ! Jeśli do tej liczby dodamy 10 gimnazjalistów, którzy mają szansę otrzymać stypendium z Lokalnego Funduszu Powiatu Leżajskiego to śmiało można stwierdzić, że gimnazjum dębniańskie stypendiami stoi !!!

Takim oto sposobem na wesoło zakończyliśmy kolejne już święto naszych pedagogów i pracowników szkoły (w tym roku stało się również świętem stypendystów).

Kazimierz  Krawiec

zobacz więcej:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii fs ,,WDT-śladami naszych absolwentów" 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.