Stypendia dla gimnazjalistów z klas II i III

Stypendia dla gimnazjalistów z klas II i III

Inicjatywa ta skierowana jest do ambitnej młodzieży, która wyróżnia się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce, lecz także szczególnymi zainteresowaniami i aktywnością w lokalnym środowisku. Ideą Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku jest wyróżnienie poprzez program „Stypendium” osób, które są szczególnie utalentowane, lecz posiadają ograniczone środki finansowe na rozwój swych pasji i zainteresowań.

Z roku na rok rośnie grono osób, które otrzymały stypendium Funduszu. Do tej pory program pomógł finansowo już 478 uczniom. W roku szkolnym 2011/2012 planowane jest przyznanie około 40 stypendiów.
Program jest realizowany dzięki dotacji Fundacji im. Stefana Batorego, która w ramach programu „Równe Szanse – Lokalne Programy Stypendialne” przyznała na ten cel środki w wysokości ponad 14 tys. zł. Inicjatywę Fundacji wsparło także lokalne środowisko, m.in. po raz pierwszy Gmina Wiejska Leżajsk, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz osoby fizyczne i firmy prywatne z miejscowości Dębno..
W bieżącej edycji program obejmie gimnazjalistów uczących się w gimnazjach na terenie Gminy Leżajsk w tym uczniów Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie oraz uczniów Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.
Przyszli stypendyści muszą wykazać się średnią ocen co najmniej 4,5, innymi osiągnięciami naukowymi oraz pracą na rzecz lokalnego środowiska. Kandydaci mogą składać karty zgłoszeniowe najpóźniej do dnia 15 września 2011 r. do godziny 15:00 w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku przy ul.Targowej 9, lub za pośrednictwem Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie.

 

 

Dokumentacja programu do pobrania:
Regulamin programu
Karta Zgłoszenia Ucznia
Zestawienie osiągnięć

 

http://www.fl.lsr.pl/?p=400

 

wiecej.

http://www.stowdebno.pl zakładka Stypendia / Fundusz Lokalny Powiatu Leżajskiego / 2011

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundusz Lokalny Powiatu Leżajskiego "STYPENDIUM 2011". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.