„Stypendia dla uzdolnionych i aktywnych gimnazjalistów…”

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Fundusz Lokalny Powiatu Leżajskiego ogłosiła XV edycję programu „Stypendium”

Inicjatywa skierowana jest do ambitnej młodzieży, która wyróżnia się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, lecz także szczególnymi zainteresowaniami i aktywnością w lokalnym środowisku. Ideą Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku jest wyróżnienie poprzez program „Stypendium” osób, które są szczególnie utalentowane, lecz posiadają ograniczone środki finansowe na rozwój swych pasji i zainteresowań.

Do tej pory program pomógł finansowo już 564 uczniom. W roku szkolnym 2013/2014 planowane jest przyznanie około 30 stypendiów.

Program jest realizowany dzięki dotacji Fundacji im. Stefana Batorego, która w ramach programu „Równe Szanse – Lokalne Programy Stypendialne” przyznała na ten cel środki w wysokości 15 tys. zł. Inicjatywę Fundacji wsparło także lokalne środowisko, m.in. Gmina Wiejska Leżajsk, rada rodziców Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz osoby fizyczne z miejscowości Dębno.
W bieżącej edycji program obejmie gimnazjalistów uczących się w gimnazjach na terenie Gminy Wiejskiej Leżajsk w tym uczniów klasy II i III Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie oraz uczniów Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.

Przyszli stypendyści muszą wykazać się średnią ocen co najmniej 4,5, osiągnięciami naukowymi oraz pracą na rzecz lokalnego środowiska. Kandydaci mogą składać karty w okresie od 01.09.2013 do 16.09. 2013 r. do godz. 15:00 w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku przy ul. Targowej 9.

 

Kazimierz Krawiec

 

Zobacz więcej:

http://fundacja.lsr.pl/20130816.php
 

 

Dokumentacja programu do pobrania:

Regulamin Programu

Karta zgłoszenia

Załącznik nr 1 zestawienie osiągnięć

Załącznik nr 2 oświadczenie o sytuacji rodzinnej i finansowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundusz Lokalny Powiatu Leżajskiego "STYPENDIUM 2013". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.