Pozytywnie naładowani…

debno1

Korzystając z obecności w Dębnie stypendystów ze szkół średnich i studentów wywodzących się z programów stypendialnych prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie (Agrafka Agory, Dyplom Marzeń…) postanowiliśmy zaprosić młodzież do udziału w projekcie „Jeśli nie my to kto? – jeśli nie teraz to kiedy?” realizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno przy współpracy ze Spółką Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM S.A. oraz Gminą Leżajsk w ramach Konkursu ,,Fundusz Naturalnej Energii”. Przed dzisiejszym spotkaniem rozesłaliśmy do stypendystów informację o projekcie w którym podejmujemy wiele ciekawych inicjatyw. Najaktualniejsza -to akcja pn. ,,pozytywnie naładowani ..” w ramach której prowadzimy zbiórkę surowców, nakrętek, groszówek Aby było ciekawiej do konkursu wprowadziliśmy element rywalizacji (na najaktywniejszą klasę-grupę z atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych (tutaj odsyłam do Regulaminu ogłoszonego 15 lutego).

Odzew na naszą propozycję jest niesamowity. Młodzież zadeklarowała czynny udział w projekcie. Z przyjemnością obserwowaliśmy jak w internecie i na faceeboku uruchomiają swoje znajomości i pomysły ,aby zebrać jak najwięcej surowców z którymi pojawili się na dzisiejszym spotkaniu (a było tego trochę!). Trafnie to określił jeden ze stypendystów ,,bilans otwarcia naszej grupy (22 osobowej) mamy całkiem niezły, a to dopiero początek”.

Trzymamy stypendystów za słowo, a swoją drogą zdopingowali bardzo gimnazjalistów , którzy podjęli wyzwanie, dzięki czemu zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja z pożytkiem dla wszystkich. ,,Serce rośnie” jak na naszych oczach pęcznieją worki z nakrętkami, odjeżdżają kolejne transporty makulatury a nasz szkolny ,,skarbiec” zapełnia się groszówkami. Na kolejne dostawy makulatury i baterii czeka Spółka Stare Miasto Park S.A., na nakrętki chore i potrzebujące dzieci, na groszówki Siostry Służebniczki pracujące na misjach w Afryce.

Przyjemne z pożytecznym nabiera tu szczególnego wymiaru !!

Co w najbliższym czasie czeka nas w projekcie?

  • kontynuacja akcji ,,pozytywnie naładowani…” (,,księgowy” poda wyniki na dzień 29 lutego)
  • akcja sprzątania naszej miejscowości (12 lub 19 marzec zależnie od pogody)
  • prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody 20 – 30 marzec
  • ogłoszenie konkursu na imię dla dęba rosnącego na naszym zabytkowym cmentarzu

Koordynator projektu
Sylwia Krawiec

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/stowdebno/albumid/6262538546418570961?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkurs ,,Fundusz Naturalnej Energii" - Jeśli nie My to kto?... 2016, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.