Otrzymaliśmy dotację na kolejne stypendia !!!

pdf_stypendia_agrafka_2013_agrafka_agory_2013

Wzorem lat ubiegłych dzięki inicjatywie szeregu organizacji pozarządowych  oraz przy współpracy z samorządem Gminy Leżajsk udało się pozyskać  dofinansowanie w wysokości 6 840 złotych do lokalnego konkursu stypendialnego w ramach Programu ,,Agrafka Agory”  edycji 2015/2016.

Wyrównywanie szans edukacyjnych, motywowanie studentów do dalszego rozwoju i pracy,  oraz popularyzacja idei stypendiów edukacyjnych  to główne cele programu „Agrafka Agory”.

 „Agrafka Agory” to partnerski Program Fundacji Agory i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany od 2006 r. Do tej pory w dziewięciu edycjach Programu przyznano ponad 120 dotacji na realizację lokalnych programów stypendialnych na sumę ponad 1 000 000 zł . W 2010r. do Programu przystąpiły pierwsze stowarzyszenia a następnie samorząd Gminy Leżajsk.

 W X edycji „Agrafki Agory” kolejne dziewięć lokalnych organizacji pozarządowych  otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 68 400,00 zł. Stypendia Programu „Agrafka Agory” to dla wielu młodych ludzi „przepustka na studia”, bez której trudno byłoby im podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki na uczelni w większym mieście.

W tym roku do konkursu w ramach X edycji Programu startowało 16 organizacji. Komisja oceniła nadesłane zgłoszenia i wybrała z nich te, które spełniły kryteria merytoryczne i tym samym przyznała im dotacje na stypendia dla studentów pochodzących z małych miejscowości. Jedno stypendium w roku akademickim 2015/2016 wyniesie 380,00 zł miesięcznie i będzie wypłacane przez 9 miesięcy, począwszy od października 2015r do czerwca 2016r..

Wśród lokalnych organizacji stypendialnych, które uzyskały dofinansowanie w X edycji Programu „Agrafka Agory” są:

1.  Towarzystwo Przyjaciół Ząbek – 13680 zł.

2. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno – 6 800 zł         

3. Fundacja Fundusz Lokalny SMK – 6 800 zł

4. Żywiecka Fundacja Rozwoju  – 6 800 zł

5. Gołdapski Fundusz Lokalny – 13 680 zł

6. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” – 6 800 zł

7.  Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu

8.  Stowarzyszenie Solca  Kujawskiego – 6 800 zł

9. Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego  6 800 zł

Komisja oceniając tegoroczny poziom Konkursu „Agrafka Agory” jako bardzo wysoki, zauważyła, że coraz więcej lokalnych programów stara się związać stypendystów z organizacją i włączyć ich w zbieranie środków na kolejne edycje konkursów stypendialnych.

Więcej informacji o Programie będzie można znaleźć w najbliższym czasie na stronach:

http://www.pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniestaremiasto

                                                                                                                                                      Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2015, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.