Ocalić od zapomnienia

Motto, które inspiruje działania grupy uczniów z Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie i ich opiekunki p. Joanny Figieli. Poprzez spotkania, wywiady z najstarszymi mieszkańcami Dębna pragną zapisać na taśmie, papierze wspomnienia i fakty dotyczące najnowszej historii naszej miejscowości.

Wioski w której większość mieszkańców to repatrianci z województwa lwowskiego, dla których lata wojny to okres tułaczki w poszukiwaniu miejsca w którym mogli rozpocząć nowe życie.

W okresie lipiec- grudzień 2009 odbyły się trzy spotkania inspirowane datami, które w historii Polski znaczą bardzo wiele (15 sierpień, 17 wrzesień, 11 listopad). W trakcie tych spotkań starsi mieszkańcy dzielili się swoimi przeżyciami związanymi z okresem II wojny światowej. W międzyczasie do kilkunastu Seniorów dotarli gimnazjaliści, którzy przeprowadzili wywiady i rozmowy, które utrwalili na taśmie filmowej. W ten sposób powstał bardzo ciekawy materiał historyczny, który w najbliższym czasie zostanie szczegółowo opracowany, a jego efekty zaprezentowane podczas spotkania kończącego realizację projektu ,,Od maluczkich do sędziwych c.d.n.”

 

galeria

 

 

Koordynator projektu

Stelmarczyk Zenon

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.