Nieco inaczej, ale z pożytkiem dla wszystkich…

… postanowiliśmy złożyć życzenia nauczycielom pracującym w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Zespole Szkół w Dębnie. Zazwyczaj Święto Edukacji Narodowej (popularny Dzień Nauczyciela) to przede wszystkim akademie, składane życzenia, wręczanie kwiatów. Stowarzyszenie postanowiło nieco inaczej uczcić ten dzień. Poprosiliśmy stypendystów dwóch programów stypendialnych „Agrafki Agory” i „Stypendiów Pomostowych” (studenci z naszej Gminy i Powiatu), aby przyjechali do naszej miejscowości w dniu 14 października.

Przez sobotnie przedpołudnie przy wydatnej pomocy młodych ludzi udało nam się najpierw generalnie uprzątnąć zabytkowy cmentarz grekokatolicki, uporządkować teren wokół pomnika przyrody 500 – letniego dęba, a następnie zagospodarować teren przed wejściem do szkoły. Od kilku dni przed szkołą na młodzież czekały zakupione rośliny, krzewy i drzewka. Bardzo szybko wśród stypendystów ujawniły się osoby znające się na zakładaniu ogrodów, dzięki czemu bardzo szybko zaplanowany został układ drzewek, krzewów i roślin ozdobnych.

Wszyscy z ochotą wzięli się do kopania, sadzenia, podlewania i ściółkowania korą. W efekcie przy wejściu do szkoły powstały dwie bardzo przyjemne dla oka kompozycje roślinne. Mamy nadzieję, że kwitnące rośliny i kwiaty u niejednego nauczyciela i ucznia, przechodzącego obok codziennie na zajęcia, wywołają uśmiech na twarzy oraz poprawę samopoczucia… co było celem naszego działania.

Serdecznie dziękujemy wszystkie stypendystom Agrafki Agory i Stypendiów Pomostowych za pracę i duże zaangażowanie w sobotnie przedpołudnie przy zabytkowym cmentarzu i placu szkolnym.

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.