Z biegiem rzeki San

Z biegiem rzeki San przez Krasiczyn, Przemyśl, Bolestraszyce, Niziny i Jarosław prowadziła kolejna eskapada grupy matematyczno-przyrodniczej w ramach projektu PO KL ,,Dębno równa do najlepszych”

 

Tym razem podczas jednodniowej wycieczki młodzież zwiedziła część miasta Przemyśl, oraz obronny zespół pałacowy w Krasiczynie, którego ostatnim przedwojennym właścicielem był ród Sapiehów.

Młodzi badacze zetknęli się z rzeką San w czterech miejscowościach (Krasiczynie, Przemyślu, Nizinach i Jarosławiu). Mogli bezpośrednio zaobserwować jak z małego potoczka w miejscowości Sianki na Ukrainie rzeka staje się coraz szersza, głębsza no i co ze smutkiem stwierdzili niektórzy gimnazjaliści brudniejsza, co potwierdziły próbki wody pobrane z rzeki w trakcie wycieczki. Ciekawym doświadczeniem było przekroczenie rzeki San przez kładkę wiszącą w miejscowości Niziny. Emocji i zabawy nie brakowało.

W drodze powrotnej grupa zwiedziła arboretum w Bolestraszycach gdzie mogła zapoznać się z olbrzymią ilością flory i fauny (około 3600 sztuk) żyjącej na terenie XIX w. parku i dworu malarza Piotra Michałowskiego, oraz XIX w. fortu dawnej Twierdzy Przemyśl.

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o rzekę San w Jarosławiu przy drodze Jarosław –Lublin.

Do Dębna grupa wróciła wieczorem, zmęczona (połowa spała), ale bardzo zadowolona.

Kolejny wypad we wrześniu do Ulanowa…

 

galeria

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.