Wyróżnienie dla społeczników z Dębna w konkursie …

Inicjatywa Podkarpacia 2013 kolaż-1

Inicjatywa Obywatelska Podkarpacia 2013 jest Konkursem organizowanym przez Podkarpacką Radę Organizacji Pozarządowych pod patronatemSamorządu Województwa Podkarpackiego skierowanym do wszystkich organizacji NGO działających w naszym województwie. Rozwój społeczeństwa poprzez promocję organizacji pozarządowych i jej liderów działających dla dobra lokalnej społeczności to główny cel V edycji Konkursu. Wśród wielu inicjatyw zgłoszonych do Konkursu znalazła się też nasza, przesłana prze Stowarzyszenie a dotycząca kilkuletnich działań, których początkiem był pomysł ratowania zabytkowego cmentarza, a w dalszej konsekwencji wizyta w Dębnie i wydanie książki Wasyla Machno oraz nawiązanie kontaktów z przedstawicielami ukraińskiego miasteczka Pyriatyn.

Kapituła Konkursu doceniła niezaprzeczalną wartość podejmowanych przez mieszkańców Dębna działań i przyznała II nagrodę w kategorii „Inicjatywa Obywatelska Podkarpacia 2013”, którą z rąk członka Zarządu województwa podkarpackiego p. Tadeusza Pióro , wicedyrektora WUP p. Jerzego Cyprysia oraz szefa PROP p. Grzegorza Nowakowskiego odebrali Sylwia Krawiec i Zenon Stelmarczyk.

Cieszy fakt przyznania tak prestiżowej nagrody dla organizacji z naszej miejscowości (konkurencja była bardzo duża), będącejbodźcem do podejmowania kolejnych wyzwań.

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.