Wyróżnienie dla Kazimierza Krawca

W wigilię Dnia Edukacji Narodowej 13 października 2011r. w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się spotkanie nauczycieli, pracowników oraz osób działających na rzecz oświaty z władzami oświatowymi województwa podkarpackiego wśród których obecni byli min.Kurator Jacek Wojtas oraz Wicekurator Antoni Wydro.

 

W uroczystości brali udział Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie Bogusław Urban oraz Prezes Stowarzyszenia Kazimierz Krawiec .

 

Obecność obydwu Panów w auli Instytutu nie była przypadkowa.

Na wniosek Dyrektora gimnazjum, poparty przez Wójta Gminy Leżajsk oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty w uznaniu dorobku i osiągnięć oraz szczególnych zasług dla oświaty i wychowania Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall uhonorowała Kazimierza Krawca Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wyróżniony odebrał medal z rąk Wicekuratora Oświaty w Rzeszowie Antoniego Wydro.

Jest to olbrzymie wyróżnienie i nobilitacja naszego Kolegi ze względu na rangę wyróżnienia  (najstarsze, z wieloletnią historią i tradycją oraz faktem, że otrzymać go można raz w życiu).

,,Odbierając nagrodę myślami byłem przy wszystkich, którzy dołożyli choćby najmniejszą  cegiełkę na rzecz oświaty i szeroko pojętej edukacji w naszej miejscowości.

Zdecydowana większość wyróżnionych Medalem KEN zbierała laury za swoją działalność indywidualną. Moją nagrodę traktuję jako wyróżnienie dla mieszkańców Dębna, przyjaciół ze Stowarzyszenia, którym dedykuję ten medal i dziękuję za wsparcie we wszystkim co wspólnie czynimy dla dobra dzieci i młodzieży” – powiedział wzruszony i szczęśliwy laureat.

 

Tomasz Brzyski

 

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.