Wyprawa do ujścia Sanu

W dniach 25/26.09.2009r. grupa matematyczno – przyrodnicza odbyła ostatnią wyprawę szlakiem rzeki San. Tym razem celem wycieczki  było dotarcie do ujścia Sanu do rzeki Wisły w okolicach miejscowości Wrzawy i Dąbrówki Pniowskiej. Możliwe to było dzięki projektowi ,,Dębno równa do najlepszych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działąnie 9.1 Poddziałanie 9.1.2.

Po długim i ciężkim marszu młodzież dotarła do miejsca gdzie po przepłynięciu około 450 kilometrów swój bieg kończy rzeka San, która wpływa do Wisły w 279,7 km jej biegu.
Relacja jednego z uczestników… Wspaniała sprawa uczestniczyć w projekcie, który pozwolił mi poznać rzekę San, rzekę nad którą leży moja miejscowość Dębno, której historia jest nierozerwalnie związana z rzeką. Dzięki kilku wycieczkom w których uczestniczyłem miałem okazję być u źródla Sanu na Ukrainie w okolicach miejscowości Sianki, a w kolejnych wyprawach poznać jej górski, podgórski i nizinny przebieg.
Dzisiaj tj.25.09. stojąc u ujścia Sanu do Wisły przypominam sobie jej koryto w początkowym biegu, które w czerwcu 2009r. pokonywaliśmy jednym skokiem…
Piękna i niezapomniana przygoda…
Kolejnym atrakcyjnym celem wycieczki były miejscowości Sandomierz, Chęciny, Baranów Sandomierski z atrakcjami historycznymi i przyrodniczymi.
Pogoda i humory dopisywały było wspaniale!!!

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.