„w pocie czoła – z optymizmem i niecierpliwością…”

Tak w najprostszych i krótkich słowach można skomentować to co działo się w sobotę 11 maja w naszej szkole. Jak ktoś żartobliwie powiedział „pospolite ruszenie” to inicjatywa Stowarzyszenia związana z planowaną na 5 czerwca uroczystością poświęcenia i oddania do użytku bardzo długo oczekiwanej hali sportowej. Wielokrotnie potrafiliśmy zorganizować grupę osób z którą można było zrobić coś pożytecznego dla naszej miejscowości. Nie inaczej było i tym razem… Od porannych godzin duża grupa mieszkańców wraz uczniami Niepublicznego Gimnazjum (około 30 – 40 osób osób) pracowała przy porządkowaniu, sprzątaniu, pracach pielęgnacyjnych na boisku, dziedzińcu szkolnym, placu zabaw i placach zieleni. Cieszy udział w pracach stypendystów i osób, które pragną zawalczyć o stypendia. Efekt naszej całodziennej pracy jest imponujący, a do wykonania pozostały nasadzenia i sianie trawy na terenach przyległych do szkoły.

Jednocześnie Dyrektor Urban wraz z młodzieżą i kilkoma rodzicami zbierali surowce wtórne, które młodzież i mieszkańcy zbierali w ramach konkursu ogłoszonego przez Spółkę „Stare Miasto – Park”.

Wynik sobotniej akcji 4800 kg zebranych surowców wtórnych gratulacje !!!

Dyrektorzy naszych szkół Panowie Urban i Miś, Zarząd Stowarzyszenia pragną złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom i gimnazjalistom za pracę i zaangażowanie na rzecz naszej wioski (szkoły).

Jednocześnie zapraszamy pozostałych mieszkańców do pracy w kolejne soboty (25.05, 1.06.2012r.) pracy dla nikogo chętnego nie zabraknie

Kazimierz Krawiec

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.