Pierwsza wyprawa grupy przyrodniczej

Pierwsza wyprawa grupy przyrodniczej miała miejsce w dniach 1-2 maja tego roku, a poszczególnymi etapami były miejscowości Sanok, Solina ,Wetlina.

Młodzież w ramach projektu ,,Dębno równa do najlepszych” kontynuuje badania czystości rzeki San, poznaje jej otoczenie, środowisko, historię związaną z rzeką, poznaje miasta, miejscowości i ciekawe miejsca leżące wzdłuż biegu rzeki.

 

Z relacji uczestniczki wycieczki:

,,Wyjechaliśmy z Dębna bardzo wcześnie i pierwszy postój był w Sanoku nad rzeką San, gdzie pobieraliśmy próbki wody. Rzeka w tym miejscu szeroka, płytka i bardzo czysta ( dużo wędkarzy).Następnie pieszo przeszliśmy do muzeum (skansenu) gdzie przez kilka godzin mieliśmy możliwość obejrzenia i kontaktu z historią naszego regionu. Szczególnie ciekawe były eksponaty w wiejskich chałupach ,które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były w powszechnym użytku .Kolejnym etapem naszej wycieczki była Solina ,szczególnie zapora na Jeziorze Solińskim. Byłam tu pierwszy raz- jestem pod wrażeniem . Do Wetliny przyjechaliśmy popołudniu i mieliśmy czas na poznanie tej malowniczej miejscowości , która latem gości bardzo wielu turystów podróżujących po Bieszczadach.

Drugi dzień to kontakt z bieszczadzkimi połoninami.

Z przełęczy w Brzegach Górnych doszliśmy do schroniska zwanego ,,Chatką Puchatka”, a po krótkie przerwie ruszyliśmy Połoniną Wetlińską do szczytu o nazwie Smerek. Po trzech godzinach wędrówki z niezapomnianymi widokami ( przeszkadzał nam silny wiatr) dotarliśmy do szczytu zmęczeni, ale zadowoleni , że pokonaliśmy w komplecie taka długą trasę. Po przerwie i odpoczynku zeszliśmy do miejscowości Kalnica gdzie czekał na nas autobus , który zabrał nas na posiłek i z powrotem do domu……. Bieszczady są piękne…..

W czerwcu planowana jest następna wycieczka do źrodła Sanu- nie mogę się doczekać…..

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.