Mamy – halę z prawdziwego zdarzenia!!!


Hala a właściwie sala gimnastyczna , która została oddana od użytku ( poprzez symboliczne poświecenie) to najbardziej oczekiwana przez mieszkańców naszej miejscowości inwestycja infrastrukturalna ostatnich lat . Inwestycja , którą można przekornie nazwać inwestycją ,, z brodą „ lub ,,pełnoletnią” z racji czasu jaki upłynął od jej rozpoczęcia po dzisiejszy niezwykle szczęśliwy finał. Sala spełniająca marzenia naszych dzieci i nie tylko to obiekt o pow. około 900 m2 dobrze wyposażony i połączony przejściem z budynkiem dydaktycznym.

Środa 5 czerwca 2013r. na trwałe zapisze się w pamięci mieszkańców i najnowszej historii naszej miejscowości Wizytacja Parafii w Dębnie przez Księdza Arcybiskup Józefa Michalika, udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej oraz uroczyste otwarcie budynku sali gimnastycznej to główne punkty uroczystości na którą przybyli m.in.: duchowni dekanatu leżajskiego i klasztoru Leżajskiego, poseł Kazimierz Gołojuch , wicemarszałek Jan Burek, Wójt Gminy Krzysztof Sobejko, przedstawiciele instytucji wojewódzkich, wicestarosta leżajski Marek Kogut, władze samorządowe z ościennych gmin i powiatów , radni naszej Gminy, mieszkańcy, nauczyciele ,uczniowie Zespołu Szkół w Dębnie i Niepublicznego Gimnazjum.

Rozpoczęło się wszystko od powitania Ks. Arcybiskupa Michalika i mszy świętej koncelebrowanej wspólnie z duchownymi dekanatu leżajskiego I i II w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębnie oraz udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej.

Po uroczystej procesji cały orszak z gośćmi udał się do Zespołu Szkół, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie budynku hali sportowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, gospodarze imprezy, dzieci i młodzież. Po otwarciu Ks. Arcybiskup w asyście Wójta i Dyrektora dokonał poświęcenia obiektu .

W tym momencie do obiektu mogli wejść wszyscy goście i mieszkańcy Dębna , a było ich naprawdę bardzo wielu ( co świadczy jak duże zainteresowanie towarzyszyło budowie hali), którzy mieli okazje wysłuchać i obejrzeć przygotowany na tą okazję specjalny program artystyczny. W trakcie uroczystości w hali przedstawiono ,,historię budowy” widzianą oczami Dyrektora i mieszkańców wsi, wręczono podziękowania za wkład w budowę hali, w występach sportowo- tanecznych pokazała się młodzież szkolna i dzieci .

Ogromne zadowolenie z zakończonej inwestycji wyrażali Wójt Krzysztof Sobejko Podziękował również szczególnie całej społeczności Dębna za aktywność, wkład i pracę na rzecz powstania tego obiektu . W podobnym tonie wyrażali i wszyscy goście , którzy zabierali głos.. Zebrani mieli również możliwość obejrzenia – przygotowanej przez dzieci i młodzież – części artystycznej, która wywołała wśród zgromadzonych duże zainteresowanie.

Cała inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł i została zrealizowana przy udziale środków gminy Leżajsk – 1 mln 450 tys. zł i  Ministerstwa Sportu i Turystyki – 600 tys. zł.

galeria 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.