Kolejna wizyta gości z Pyriatyna

…  prawdopodobnie delegacji   Rady Miasta  Pyriatyn  z obwodu Połtawskiego na Ukrainie  goszczącej u nas końcem lutego 2012r. spodobało się w Dębnie, skoro powtórnie wyrazili życzenie spotkania 28 września w naszej miejscowości  przy okazji wizyty kolejnej delegacji na Ziemi Leżajskiej.

Obecna sześcioosobowa delegacja, której przewodniczył Burmistrz Pyriatyna Oleksij Riabokoń składała się członków Rady Miasta, pracowników oświaty i przedsiębiorców, którym staraliśmy się pokazać  co mamy interesującego. Z naszej strony w spotkaniu uczestniczyli Dyrektorzy szkół Bogusław Urban i Dariusz Miś oraz członkowie Stowarzyszenia. Goście, których z Giedlarowej przywiózł Robert Mądry radny Gminy Leżajsk i Wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej, z zaciekawieniem obejrzeli nasz plac zabaw i skatepark, kościół parafialny, zabytkowy cmentarz, pomnik przyrody, budowaną halę sportową, zapoznali się z działalnością Niepublicznego Gimnazjum i Zespołu Szkól w Dębnie. Postaraliśmy się również o swojski akcent w postaci krótkiego filmu z wieczoru autorskiego ukraińskiego poety Wasyla Machno, którego książkę „Dubno, koło Leżajska” – wiersze i eseje wydaliśmy wspólnie z Miejskim Centrum Kultur y w Leżajsku we wrześniu 2012r.

W międzyczasie do Dębna dotarli obaj Wójtowie z czego najbardziej cieszył się Oleksij, który  bardzo sobie ceni współpracę z Wójtem Sobejko, co wielokrotnie podkreślał w trakcie naszego spotkania.

W przeciwieństwie do spotkania lutowego nasi goście nigdzie się nie spieszyli, więc mieliśmy mnóstwo czasu na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń, plany na przyszłość. Śmiem twierdzić, że czasu nie zmarnowaliśmy… goście wyjeżdżali zadowoleni, bogatsi o kolejne doświadczenia… (podobno jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie!!!)

 

Kazimierz  Krawiec

 

Więcej

galeria

oficjalna strona internetowa miasta Pyriatyn

http://pyriatyn.osp-ua.info/index.php?news=53448

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.