„Każde spotkanie z drugą osobą, każde życzliwe, przyjacielskie słowo odmładza człowieka”

DSCN0863

Przytoczone słowa wiernie oddają zamysł i cel organizacji przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich spotkania z najstarszymi mieszkańcami Dębna.

Dzień Seniora jest tradycyjną uroczystością podczas, której spotykają się starsi mieszkańcy naszej wioski dla których jest to jedyna okazja do spotkania, rozmowy, zabawy ze swoimi rówieśnikami. Specjalnymi gośćmi są pary obchodzące jubileusze małżeńskie. W 2014 roku swoje święto obchodzą diamentowi jubilaci Katarzyna i Stanisław Bartuś oraz złoci jubilaci Władysława i Stanisław Niemczyk, Maria i Józef Słabiak, Maria i Franciszek Tołpa.

Niestety ze względu na stan zdrowia nie wszyscy jubilaci mogli uczestniczyć w spotkaniu.

Małżeństwo jest sztuką… ustępowania bliskiej osobie – tak odpowiedział Pan Stanisław zapytany o tajemnicę długoletniego pożycia małżeńskiego, porównując równocześnie instytucję małżeńską do zakonu (dodając, że i tam i tu obowiązują surowe i twarde zasady funkcjonowania – których przestrzeganie może dać wiele satysfakcji i radości). Poświęcenie swojego życia dla dzieci i rodziny to z kolei recepta na długie i szczęśliwe małżeństwo według jubilatki Pani Marii. Trudno się z tym nie zgodzić, wszak słowa wychodzą z ust ludzi, którzy mają za sobą 50 lat wspólnego życia.

Z gratulacjami dla Jubilatów i życzeniami dla Seniorów pośpieszyli zaproszeni goście Wójt Krzysztof Sobejko, ks.Jan Mromliński, dyrektor GOK Marek Krauz, prezes KGW Czesława Tupaj oraz radny Kazimierz Krawiec. Gromkie sto lat zaintonował zespół śpiewaczy Koła Gospodyń , które było gospodarzem całej uroczystości. Młodzież ze Szkoły Podstawowej dedykowała Seniorom Jasełka, a zespół Stars swoje ulubione układy taneczne.

A potem rozpoczęła się zabawa, trwająca do… utraty tchu!!!

K.K.

 
Failed to get data. Error:
Start tag expected, '<' not found

Data returned by Google:
The Picasa API is deprecated. See https://developers.google.com/picasa-web/ for more details and the migration guide.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.