5 lat Stowarzyszenia

Pięć lat za nami… …..tak, tak to już pięć od pamiętnego zebrania mieszkańców Dębna na placu przy plebanii podczas którego powstało nasze Stowarzyszenie i powołany został Komitet Założycielski, który miał dopełnić wszystkich procedur związanych z jego rejestracją.

Kto dzisiaj pamięta klimat tego spotkania, motywy naszych działań? Myślę, że wielu z tych którzy działają w Stowarzyszeniu do dnia dzisiejszego… Próbując ocenić pięciolecie na pewno można stwierdzić, że nie był to czas stracony, przeciwnie możemy pochwalić się licznymi sukcesami. Powołanie do życia i prowadzenie Niepublicznego Gimnazjum, wspólna z Parafią inicjatywa ratowania zabytkowego cmentarza i wiekowego dęba, budowa placu zabaw i skateparku, realizacja wielu programów edukacyjno-naukowych, sportowych, promowanie uzdolnionej młodzieży od absolwentów klas szóstych po studentów poprzez wypłatę stypendiów to najważniejsze z nich… Świętowanie jubileuszu rozpoczęliśmy od mszy św. dziękczynnej odprawionej w intencji naszego Stowarzyszenia przez ks. Jana Mromlińskiego. Następnie w szkole odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście w osobach:

 

Ks. Jana Mromlińskiego,

Ks. dr Stanisława Dyndała,

Posła na Sejm RP Zbigniewa Rynasiewicza,

Radnego Sejmiku Wojewódzkiego prof. Jana Burka,

Dyr. Biura Zarządu RARR Janusza Mroczki,

Z-cy Wójta Gminy Leżajsk Bolesława Pawlusa,

Dyrektorów szkół Bogusława Urbana i Dariusza Misia,

darczyńców i przedstawicieli KGW, OSP i zakładów pracy.

Był czas na wspomnienia, osobiste refleksje, plany na przyszłość. Jubileusz najlepiej podsumował jeden z naszych gości mówiąc ,,to jest wasze święto na które naprawdę zapracowaliście”…..

Czy trzeba coś dodawać ?….

 

Prezes Stowarzyszenia

Kazimierz Krawiec

 

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.