Dzień Seniora

Kocha się naprawdę i do końca
tylko wówczas gdy kocha się zawsze
w radości i smutku bez względu
na dobry czy zły los.
– Jan Paweł II

Słowa naszego Papieża doskonale wpisują się w życiorys Jubilatów , których gościliśmy podczas tradycyjnego Dnia Seniora w niedzielę 22 stycznia w naszym Domu Kultury. Państwo Danuta i Antoni Porębscy obchodzą w bieżącym roku 50 rocznicą zawarcia związku małżeńskiego dlatego też wszyscy zebrani zgodnym chórem przyłączyli się do życzeń wszelkiej pomyślności, które w imieniu Wójta Krzysztofa Sobejko i własnym złożył Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Krawiec.

50-ta rocznica zawarcia związku małżeńskiego czyli Złote Gody to jubileusz niezwykły, to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. Były upominki, kwiaty, listy gratulacyjne , życzenia od Proboszcza Tadeusza Barcikowskiego, Ks. kanonika Jana Mromlińskiego , Dyrektora GOK Marka Krauza, Przewodniczącej KGW Czesławy Tupaj i chóralne sto lat od całej sali.

„Nie starzeje się ten , kto nie ma na to czasu”

Słowa B. Franklina stanowiły przesłanie do życzeń skierowanych w stronę zaproszonych na dzisiejszą uroczystość Seniorów, którym winniśmy szczególny szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość, mądrość, ciepło i zrozumienie jakim obdarowują młodsze pokolenia. Wyrazy wdzięczności, podziękowań i życzenia długich lat życia w zdrowiu, spokoju, radości, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń przewijały się w części artystycznej przygotowanej przez dzieci, młodzież i dorosłych. Po występach seniorzy oraz goście zostali ugoszczeni obiadem i słodkościami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń w Dębnie.

Był to czas miło spędzony z koleżanką, sąsiadem i znajomymi. Spotkanie bardzo udane, wszyscy zadowoleni. Seniorzy zgodnie twierdzili, że będą ten czas długo wspominać, bo radości i uśmiechu było co nie miara.

Do następnego roku ….
Czesłąw Tupaj

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.