Był to weekend jakich mało, działo się, oj działo. Przedstawienia, jak i tańce, zabawy, konkursy i dmuchańce…

…a na wszystkich dzieciaków spragnionych powyższych atrakcji, które przybyły na plac przy Zespole Szkół w Dębnie czekał kolorowy klaun, który częstował najmłodszych łakociami. Posilić się można było również ciastem i chlebem przygotowanym według starych receptur przez gimnazjalistów, panie ze Stowarzyszenia kusiły pysznymi goframi, a przy grillu częstowano kiełbaskami. Nikt więc na brak pyszności nie mógł narzekać….

Jako, że był to piknik ekologiczno – rekreacyjny, każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie plastycznym; meczach piłki nożnej; grach i zabawach sportowych i ekologicznych, najmłodsi jeździli samochodzikami i guadami ; szaleli na zjeżdżalniach i w kulach wodnych. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji sprawnościowych i ekologicznych czekały upominki oraz bilety wstępu na dmuchane atrakcje, ale najważniejsza była tego dnia dobra zabawa rodziców z pociechami. Pomimo, że żar lał się z nieba, nikt nie narzekał na pogodę, a to za sprawą Strażaków z Grodziska Dolnego , którzy na zaproszenie druhny Wiktorii Bartnik przygotowali dla spragnionych ochłody kąpiel wodną oraz pokaz sprzętu gaśniczego.

Hitem dnia był niewątpliwie mecz pomiędzy władzami Gminy Leżajsk i Dębna. W jednym narożniku boiska ustawili się Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko oraz Wiceprzewodniczący Rady Wojciech Loryś , a naprzeciwko stanęli sołtys wsi Wiesław Perykasza i były zawodnik Jutrzenki Janusz Styczyński. Na gwizdek sędziego zawodnicy dobyli….mioteł i rozpoczął się pojedynek na miarę Euro 2016. Doping i oklaski sprawiły, że zawodnicy dali z siebie wszystko, a tym który trafił piłką ręczną do bramki hokejowej przy użyciu miotły był Krzysztof Sobejko. Zapewnił tym samym zwycięstwo swojej drużynie i owację kibiców.

Nie zawiedli rolkarze, trenujący na co dzień pod okiem Wodza, którzy zaprezentowali swoje umiejętności zgromadzonej publiczności, a następnie wzięli udział w mini zawodach, podczas których mogliśmy zobaczyć różne triki – nie do powtórzenia bez zabezpieczenia. Zawodnicy pokazali, że dla rolkarzy nie ma rzeczy niemożliwych, a jazda na rolkach to sport, który może uprawiać każdy, bez ograniczeń wiekowych. Swoimi nietuzinkowymi zdolnościami gimnastycznymi pochwaliła się Ida Dobrowolska , która zaprezentował kapitalny pokaz gimnastyczne przyjęty wielkimi owacjami.

Ciekawym elementem pikniku ekologicznego było ogłoszenie wyników konkursu na nazwę naszego pomnika przyrody dęba szypułkowego w ramach konkursu ,,500 letni – bezimienny” Od 3 czerwca 2016r. nasz dąb zwie się KAZIMIERZ -więcej o tym wydarzeniu w kolejnej notce

Jak co roku po całym dniu wrażeń, na wszystkich uczestników Dnia Dziecka czekało losowanie upominków ufundowanych przez naszych sponsorów. Nagroda główna – rower – podarunek od Rolniczo-Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego im. A.Paśki w Dębnie tym razem pojechał do Leżajska wraz z uczennicą naszego gimnazjum Iwoną Tyczyńską. Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy brali udział w zbiórce surowców wtórnych w naszej miejscowości ramach konkursu ,,Pozytywnie naładowani” ( ale o tym w osobnej notce) , a także Ci którzy przygotowali prace plastyczne związane z recyklingiem – fantastyczne dzieła przedszkolaków i starszych uczniów można było podziwiać tego dnia na specjalnie wyeksponowanych stoiskach.

Wszystko o czym napisaliśmy mogło się odbyć dzięki kontynuacji projektu „Jeśli nie my to kto? – jeśli nie teraz to kiedy?” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno przy współpracy ze Spółką Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM S.A., Gminą Leżajsk w ramach Konkursu ,,Fundusz Naturalnej Energii”.

Oprócz wspomnianych sponsorów tytularnych dzisiejszy piknik wsparło wielu wspaniałych darczyńców:

 • Rolniczo Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy im. Antoniego Paśki,
 • Stare Miast Park sp.z o.o.
 • KRUS Oddział w Leżajsku,
 • ,,SMAK –EKO” Górno ,
 • Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk,
 • KGW i OSP w Dębnie,
 • OSP Grodzisko Dolne,
 • Sklep Spożywczy Ewa Niedźwiecka,
 • Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie,
 • Szkoła Nauki Jazdy Tomasz Kordas,
 • Czesława i Tadeusz Tupaj Gospodarstwo Agroturystyczne w Dębnie,
 • GS Samopomoc Chłopska,
 • Firma ,,TROJPOL” Mariusz Trojnar,
 • Rada Sołecka,
 • Magda Kantek,
 • Rodzice uczniów klasy III gimnazjum w Dębnie,
 • Patryk Sobala,
 • Dawid Krawiec,
 • anonimowi darczyńcy,
 • członkowie Stowarzyszenia…

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego by na dziecięcych buziach zagościł tego dnia uśmiech!

Do zobaczenia za rok !!!

Koordynator
Sylwia Krawiec

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/stowdebno/albumid/6301201621756657361?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkurs ,,Fundusz Naturalnej Energii" - Jeśli nie My to kto?... 2016, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.