Agrafka Agory – granty na stypendia dla studentów przyznane

pdf_stypendia_agrafka_2013_agrafka_agory_2013Jesteśmy w dziesiątce wyróżnionych w Polsce!!!!!!

2015.10.12 Baner Agrafka Agory (Kopiowanie)Laureaci X jubileuszowej edycji Programu Agrafka Agory

Wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie studentów do dalszego rozwoju i pracy, a także popularyzacja idei stypendiów edukacyjnych w Polsce to główne cele programu „Agrafka Agory”. Fundacja Agory i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce w ciągu dziesięciu lat przyznały ponad milion złotych na ten cel. W XI edycji „Agrafki Agory” kolejne 10 lokalnych organizacji pozarządowych, przyznających stypendia, otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 68 400,00 zł. Stypendia Programu „Agrafka Agory” to dla wielu młodych ludzi „przepustka na studia”, bez której trudno byłoby podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki na wyższej uczelni.

Do konkursu w ramach XI edycji Programu startowało 20 organizacji. Komisja oceniła nadesłane zgłoszenia i wybrała dziesięć, które w najwyższym stopniu spełniły kryteria merytoryczne i tym samym przyznała im dotacje na stypendia dla studentów pochodzących z małych miejscowości. Jedno stypendium w roku akademickim 2016/2017 wyniesie 380,00 zł miesięcznie i będzie wypłacane przez 9 miesięcy, począwszy od października 2016r. aż do czerwca 2017r.

Wśród lokalnych organizacji stypendialnych, które uzyskały dofinansowanie w XI edycji Programu „Agrafka Agory” znalazło się nasze Stowarzyszenie, które współpracuje z Gminą Leżajsk oraz Stowarzyszeniami działającymi na naszym  terenie.

Oto tegoroczni laureaci XI Edycji Konkursu:

„Agrafka Agory” to partnerski program Fundacji Agory i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany od 2006 r. Do tej pory w jedenastu edycjach Programu przyznano ponad 120 dotacji na realizację lokalnych programów stypendialnych na sumę ponad 1 170 000 zł.

Zapraszamy wszystkich studentów Gminy Leżajsk do składania wniosków aplikacyjnych w terminie 15- 30 lipiec 2016r. O wszystkim informować będziemy na naszych stronach internetowych:

Kazimierz Krawiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Program Stypendialny Agrafka Agory 2016, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.